אאא

עשרות כלי רכב ומשאיות של העירייה הועלו הלילה באש בשכונות גני אביב ונווה נוף בעיר לוד. בעיר טוענים כי כלי הרכב, השייכים ליהודים, נשרפו על ידי ערבים.

צוותי כיבוי האש שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על הלהבות ולמנוע את התפשטות השריפה לעבר רכבים נוספים ובנייני מגורים.

בנוסף, ערכו סריקות והוציאו לכודים, לצד אוורור הבניינים עקב העשן הרב. אדם אחד פונה לבית החולים עקב שאיפת עשן, כאשר מצבו מוגדר קל.

בעיר טוענים כי מדובר בנקמה ערבית אחרי הרס בנייה בלתי חוקית על ידי העירייה, ולכן יש לחקור את השריפה כאירוע על רקע לאומני.

ראש העיר יאיר רביבו כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אני מעדכן על אירוע לאומני חמור הערב בגני אביב. אני דורש מהשב"כ לחקור את האירוע באופן בהול!!! לא נירתע מאכיפת החוק ומהגברת המשילות!".

"למי שלא הבין, האירוע קרה בגלל שהבוקר אכפה העירייה את החוק והרסה מבנים לא חוקיים. בערב היה תג מחיר כנגד תושבים תמימים. לא יקום ולא יהיה. נמשיך לאכוף את החוק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המתיחות בלוד החריפה בשנים האחרונות, על רקע פעילות נחושה של העירייה כנגד תופעות הבנייה הבלתי חוקית במגזר הערבי והריסת עשרות ואף מאות מבנים בלתי חוקיים. כך גם אירועי הירי החוזרים ונשנים, כאשר העירייה החליטה לנקוט בצעדים מחמירים כנגד משפחות ערביות מלוד המעורבות באירועי ירי.

בתוך כך הודיעה העירייה כי תפעל לסילוקן מהעיר, לרבות הפסקת כל שירות עירוני, ביצוע הריסות של מבנים בלתי חוקיים של משפחות אלה וביתר שאת, הטלת קנסות כבדים, בחינת ניתוק חיבורים פיראטיים למים וחשמל, וביצוע צעדים נחושים ובלתי מתפשרים עד להרחקתן של משפחות אלה מהעיר.

"זהו פיגוע לאומני, תג מחיר כנגד תושבים תמימים, לא יקום ולא יהיה!" אמר ראש העיר, "נמשיך לנקוט במדיניות נחושה ומחמירה, באכיפת חוקי התכנון והבנייה, במטרה להדגיש מסרים ברורים של שלטון חוק וסדר כעיר מתוקנת הפועלת אך ורק עפ"י חוק".

ראש העיר דורש מהמשטרה לתגבר את הנוכחות בכל רחבי העיר, לרבות סיורים רגליים והצבת ניידות קבועות בשכונת גני אביב. "תושבי העיר לא צריכים לחיות בפחד בשל אירועי האלימות והפרות הסדר במגזר הערבי בעיר, המהווים את אחד הגורמים העיקריים להגירה שלילית מהעיר. אי אפשר לעבור לסדר היום או להקל ראש באירועים אלה. חובתנו להציב את נושא הביטחון האישי של תושבי לוד בראש סדרי העדיפויות ולטפל באירועים כגון אלה בלוד בנחישות ובמלוא החומרה!".