אאא

בהפגנת הפלג בכניסה לבני ברק, בעקבותיה נחסמו הכניסות לעיר, נרשם רגע מעניין של דו שיח קצרצר, בין אחד מקציני השטח של משטרת מרחב דן לבין העסקן מנחם כרמל.

היה זה לפני שהחלה הפעלת המכת"זית ששחררה סילוני בואש על המפגינים, בניסיון לפזרם מהכביש אותו חסמו שוב ושוב, למרות 13 המעצרים שביצעו כוחות המשטרה.

כרמל, מבכירי עסקני הפלג, ניגש לשוטר ושאל בחיוך, ספק בהתגרות: "לשחרר בחור אחד לא היה יותר קל? עזוב... תגיד לי: לא היה יותר קל לשחרר את העציר שלנו?", כשהוא מכוון לעילת המחאה - מעצר תלמיד הישיבה שזוהה כעריק מצה"ל.

קצין המשטרה לא ענה ישירות, ואמר: "כבוד הרב, תגיד לי בפה מלא... כי אני לא רוצה להפעיל את זה (את הבואש.  ח.ג.)". וכמל השיב לו: "אז אל תפעיל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשלב זה כרז השוטר לכלל המפגינים: "חברים, אני אומר לכם: אנחנו מפעילים תיכף בואש. לכו מפה", אך אלו ענו לו שוב ושוב בצעקות: "למה ב'בלפור' אתם לא מפעילים בואש?".

 הפינוי והמעצרים

כאמור, בהפגנה נעצרו עד כה 13 מהמוחים, ובמשטרה הסבירו כי הם "חשודים בהפרת החוק והסדר הציבורי, לאחר שחסמו צירים ראשיים תוך אי הישמעות להנחיות השוטרים, וכן יידו אבנים לכל עבר, כאשר שוטר נפצע מכך בפניו ונדרש לקבל טיפול רפואי במקום". 

"שוטרי התנועה ממשיכים גם בשעה זו לכוון את תנועת כלי הרכב לצירים עוקפים, בשל עומסי תנועה שנגרמו מהמחאה, וציבור הנהגים מתבקש לפי שעה לנוע בצירים חלופיים. במשטרה רואים בחומרה כל הפרת סדר ופגיעה בשוטרים, והיא תמשיך לפעול בנחישות כנגד פורעי החוק הנוהגים באלימות".

צפו בווידאו