אאא

פעילים יהודים הפגינו השבוע מול ביתו של ג'ק דורסי, יושב ראש ומנכ"ל טוויטר, בקליפורניה שבארצות הברית, לגבי ציוצים אנטישמיים ומכחישי שואה שמקבלים במה בפלטפורמה המפורסמת.

בשל הנחיות הריחוק החברתי, לא התקהלו המפגינים יחד אל מול ביתו, אלא נסעו לצד הבית כשהם כורזים ברמקולים מתוך רכבים שעליהם נכתב 'לעצור את שנאת היהודים'.

ברוק גולדשטיין, פעילה יהודית נגד אנטישמיות, הקריאה בקול ציוצים שבהם הכחשת וזילות שואה, שהפלטפורמה לא טרחה להסיר. בין הציוצים:  "הזכייה של ג'ו ביידן מזוייפת - כמו השואה", ו"השואה הבדוייה מעולם לא קרתה אבל אני רוצה לעשות את זה שוב בכל פעם מחדש".

מאוחר יותר הסבירה גולדשטיין כי "דורסי חסם את קולם של מנהיגים פוליטיים שהוא רואה בהם שנאה (טוויטר חסמה את הנשיא היוצא דונלד טראמפ. י"נ). עם זאת הוא משאיר חומר ניאו-נאצי. איזה מסר זה משדר? שהוא תומך בשנאת יהודים? ששנאת יהודים מקובלת חברתית? אם הכחשת קורונה והכחשת 1.6 מיליון קורבנותיה היא בעייתית - אז גם הכחשת השואה ו-6 מיליון קורבנותיה היא בעייתית".

יוזכר כי דיווחנו היום ב'כיכר השבת', כי ג'ק דורסי הודה כי חסימת החשבון של נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, מהווה תקדים מסוכן אך הדגיש כי זו הייתה החלטה נכונה בשל הנסיבות יוצאות הדופן.