אאא

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), ידוע כאחד שלא שומר בבטנו את הביקורת שיש לו, גם כשזה לא נעים לכולם. כך גם בראיון לתוכנית 'סוגרים שבוע' באולפן 'כיכר השבת'. הוא הודה כי אין לו תשובות אמיתיות למאבק של ש"ס נגד העלאת הקנסות, קרא לחשבון נפש פנימי בטיפול בנוער הנושר ותקף את השוליים המפרים את הנחיות הקורונה. צפו בראיון המלא. 

באשר למאבק נגד העלאת הקנסות, הודה ח"כ מרגי: "קשה ללמד זכות על ההתנגדות שלנו על ההתנגדות להעלאה הקנסות. אבל ברגע שאנחנו יודעים שהקנסות ממוקדים לסקטור מיוחד - אנחנו לא יכולים לשתף פעולה עם כל הקושי.

"הקנס של 5,000 הוא קנס גבוה יחסית, נתת אותו ולא עוזר? כל סנקציה אפשרית, אני הייתי גוזר מאסר. מי שהוטל עליו קנס גבוהה וממשיך לצפצף ולסכן את הציבור, שיחוקקו חוק ונגזור עליו מאסר, אבל על ידי שופט, לא פקח".

"להגיד לך שזה לא מבינים אותנו?", הדגיש מרגי: "תתפלא לשמוע, לא החילונים שואלים אותנו, לא נציגי מפלגות אחרות, פעילים שלנו שואלים אותי. אבל אני אומר שמה שרואים מכאן לא רואים משם, אחריות של מנהיג, אריה דרעי, כשהוא צריך לקבל החלטה זו לא הראייה המצומצמת  שלי".

לדבריו: "זה שיש קומץ סוררים שפשוט מפקיר את מי? לא את החילוני. מפקיר את אחיהם החרדים".

מרגי סיפר: "אתמול קיבלתי טלפון מתושב רחוב בר אילן בירושלים חשבתי שהוא הולך להשתלח עליי... הוא השתלח בי על הנאומים ועל הגינויים. הוא אמר לי תקשיב יש תופעה שאנחנו סובלים ממנה. שאלתי אותו מה? הוא אומר לי "באים קבוצה, מפגינה מתחת לבית שלנו, לא שייכת לנו, מפזרים אותם עם בואש.

"הוא אמר לי 'אתה יודע כמה זמן אני לא יכול לפתוח את החלון ולהסתובב ברחובות בגלל הריח? הצחנה שעולה מהבואש הזה'. אז מה לא אכפת לכם? אתם רוצים להפגין? לכו לשטחים פתוחים. תפגינו נגד המשטרה...".

הייתה את ההתבטאות שלך שבוע שעבר שקראת להם רוצחים

"אני ציטטתי את דודי שוומנפלד שמאר מי שמאומת ומסתובב בקרב אנשים תמימים הוא רוצח. דודי שוומנפלד אמר שהוא רצח את אבא שלו...".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז אתה אומר שההתבטאות שלך הייתה על המאומתים ולא על האירועים עם החתונות ההמוניות?

"בסוף יש מחוללי הדבקה... אפשר לצפות במילים יפות. תראה, אלה שנסעו לדובאי והתנהגו בהפקרות-רוצחים. כן והם נדבקו מהם ואנשים מתו בקרונה, והם רוצחים. נכון בלי אקדח, הם רצחו ואלה שמפרים מכחישי קורונה ומצפצפים על כל ההנחיות ומקיימים אירועים המוניים ואחריהם נדבקים כמויות גדולות, באי ידיעה, הוא כמו שזורק רימונים בלי נצרה ברחוב".

ועדיין יגידו לך חבר הכנסת מרגי, אותן קהילות שעושות את האירועים, מקיימות את האירועים ההמוניים הללו, מאחוריהן עומד אדמו"ר, מאחוריהם עומד מנהיג קהילה, ולא יאה לחבר כנסת להתבטא כך כלפי מנהיג קהילה

"אני לא התבטאתי על שום מנהיג. זה הכי קל לקחת אותנו לקטע... אני לא מחלק ציונים לשום אדמו"ר ושום מנהיג אני מדבר על הקומץ הזה שמפר את ההנחיות הוא קומץ שמפקיר את אחיו החרדים למשיסה בידי שוניאהם. אנחנו כבר רואים סקרים, ואחנו כבר רואים כמה הציבור הכללי שומר מסורת, ציבור דתי שכבר נקעה נפשו מהמראות האלו".

צפו בריאיון המלא