אאא

בצל המחלוקות בין שרי כחול לבן לשאר חברי הממשלה, תתכנס הערב (רביעי) ישיבת ממשלה, כדי לדון במתווה פתיחת הסגר וכן לדון בהמלצת משרד הבריאות.

על פי ההצעה שהביא משרד הבריאות, יש להאריך את הסגר עד יום ראשון בחצות - כאשר מיד עם פתיחת הסגר, יפתחו גני הילדים, כיתות א' עד ד' וכן כיתות י"א וי"ב - אך רק ביישובים ירוקים וצהובים.

במקביל, יאשרו פתיחת מקומות עבודה במתכונת שירות 'אחד על אחד', תהיה אפשרות למסעדות להפעיל שירות איסוף עצמי (טייק אווי) וכן פתיחת מקומות עבודה ללא קבלת קהל.

יחד עם זאת, בשל החשש של משרד הבריאות, כי יציאה מהסגר באופן חפוז, תגרום לעלייה קשה בתחלואה, המשרד ממליץ לא לאשר פתיחת מסחר בשבוע הבא וכן להשאיר את הגבלת ההתקהלויות - חמישה אנשים במבנה סגור ועשרה במקום פתוח.

בדיון הערב, ידונו חברי הממשלה, האם לאפשר את פתיחת המסחר וכן נותני שירות 'אחד על אחד' - רק בערים שהן ירוקות או צהובות.

בריאיון שנערך היום בגל"צ עם ראש מערך שירותי הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, היא אמרה: "אנחנו מנסים אחרי שבועות של סגר להגיד מה כן ולא להגיד רק מה לא".

 במשרד הבריאות חוששים: יהיה סגר רביעי (באדיבות: חדשות הערב כאן 11 )

"במשרד הבריאות ימליצו להערכתי, לפתוח את מערכת החינוך בזהירות ובאופן דיפרנציאלי ורק במקומות עם תחלואה נמוכה. לא יהיה מצב שכל המסחר וטיפולי 'אחד על אחד' ייפתחו ביחד. זה לא יקרה. אנחנו נמליץ רק על פתיחות שלדעתנו לא יעלו דרמטית את התחלואה".

כזכור, מוקדם יותר השבוע, הזהירו במשרד הבריאות, כי במידה ויצאו באופן חפוז מהסגר, אנחנו נהיה לקראת סגר רביעי.

 "במידה ולא יקרה כך, נטבע בגל תחלואה, אם נשבור את עקרון הזהירות ביציאה – זוהי דרך בטוחה לסגר רביעי בתוך כמה שבועות", אמרו בכירים במשרד הבריאות.