אאא

ח"כ איילת שקד, מספר 2 ברשימת 'ימינה', מכחישה את הטענות כי יו"ר מפלגתה, ח"כ נפתלי בנט, מתכוון ללכת על קו תוקפני נגד החרדים, היא מצהירה כי היא בעד העלאת הקנסות ושלילית תקציבים למוסדות שיפרו את ההנחיות, אך לצד זה היא נגד ההסתה ובטח שנגד החרמת הציבור החרדי.

בריאיון מיוחד, באולפן 'כיכר השבת', מדברת שקד על משפט נתניהו, החיבור של עו"ד איתמר בן גביר עם ח"כ בצלאל סמוטריץ', הסירוב להצטרף לגדעון סער ולהחרים את נתניהו והניסיון להשיג את קולות החרדים העובדים. צפו בריאיון המלא.

במהלך הריאיון אמרה שקד: "מפלגת ימינה אינה נגד הציבור החרדי. ישנה ביקורת שקיימת אגב גם בתוך הציבור החרדי, יש לי חברים רבים מהמגזר החרדי, וישנה ביקורת גדולה על ההתנהלות של חלק מסוים מאד בציבור, ולא צריך לכסות על זה".

התבטאות כמו "המפלגות החרדיות שולטות על ראש הממשלה", זו התבטאות שלא היינו שומעים לפני חודשיים שלשה?

"החרדים הם בהחלט יכולים וצריכים להיות שותפים לממשלה, אבל כשישנם מהלכים שצריכים להפעיל אותם גם על הציבור החרדי, החוק הוא חוק על כולם, ואם בתי הספר של החינוך הממלכתי, והממלכתי דתי והערבי סגורים, גם החינוך החרדי צריך להיות סגור".

עדיין את חושבת שהחרדים שולטים על ראש הממשלה?

"אני חושבת שאת הממשלה הזאת צריך להחליף. לא היינו צריכים להגיע למצב של למעלה מ. 5,100 נפטרים מקורונה, וכל זה באשמת הממשלה שכשלה בניהול המשבר הזה.

"לפעמים דברים נכונים זה גם לבוא לציבור ולהציג צעדים קשים, ועל הציבור החרדי לדאוג לכך שהמיעוט הזה לא יעבור על החוק".

את בעד שלילת תקציבים למוסד שיעבור על החוק?

"אני בהחלט בעד, ואפילו יותר מזה, אני בעד שלמנהל מוסד שמפר את ההנחיות תהיה אחריות פלילית, וכך כולם יעמדו בהנחיות. הציבור החרדי ברובו לא צריך להינזק בגלל קבוצה קטנה".

צפו בריאיון המלא.