אאא

קבינט הקורונה יתכנס בצהריים (ראשון) ברקע המחלוקת בין הליכוד לכחול לבן בשאלת פתיחת המסחר במסגרת 'התו הירוק' - למחוסנים ומחלימים.

בעוד שרי כחול לבן דורשים להתחיל ביישום מיידי של התו הירוק, משרד הבריאות וראש הממשלה בנימין נתניהו מתנגדים לכך ודורשים את החלת התו הירוק רק בפעימה השנייה של הסרת הסגר, ביום שלישי הבא, 23 בפברואר.

לפי המתווה של הפרויקטור, ביום שלישי הבא, יחודשו הלימודים בכיתות ה'-ו' ובכיתות י"א-ע"ב, ויפתחו חנויות רחוב - ללא התו הירוק. בנוסף, יפתחו לפי התו הירוק, קניונים ומרכזי קניות פתוחים, חדרי כושר, אירועי תרבות, מוזיאונים, מלונות - ללא אזורי הסעדה, תערוכות וספריות.

ב-9 במרץ, בפעימה השלישית, יחודשו הלימודים בכיתות ז'-י', יפתחו בתי הקפה והמסעדות הקטנות - ללא התו הירוק. מסעדות, מלונות, גני אירועים, אטרקציות וכנסים - לפי התו הירוק.

כאמור, בכחול לבן דורשים להקדים את יישו התו הירוק כבר לשבוע זה. הם טוענים כי נתניהו מעכב את הפתיחה כדי להתקרב לבחירות. לדבריהם, בימים הקרובים יהיו 3 מיליון מחוסנים במנה השנייה ואין סיבה לא לאפשר את פתיחת הקניונים עבורם.

בתוך כך, פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, בוחן את האפשרות לעדכן את רשימת הרמזור - פעמיים בשבוע, במקום פעם בשבוע כיום, וזאת כדי לאפשר גמישות בפתיחת מוסדות החינוך.