אאא

זהו יום חגם של חזאי מזג האוויר ותושבי ירושלים והסביבה, על פי התחזיות, ביום רביעי - בשעות הבוקר המוקדמות, הפתיתים הלבנים צפויים לרדת ברוך ברחבי ירושלים.

החזאים צופים כי השלג שיתחיל ביום רביעי אמור להיתפס בין 10 ל-15 סנטימטרים בשכונות ירושלים, כאשר בשכונות הגבוהות יותר, השלג יערם לפחות בעשרה סנטימטרים.

בשעות הבוקר המאוחרות יותר של יום רביעי, השלג צפוי להיפסק, אך בשעות אחר הצהריים/ערב, השלג יתחדש שוב למשך שעות בודדות.

בועז, מאתר ירושמיים, דיווח באתר שלו, כי "יש חוסר הסכמה בנוגע למיקום השקע ואיתו כיווני הרוחות שמובילות את המשקעים. בתסריט הסביר השקע מתמקם חלק מהזמן באזור קפריסין ודוחף את המשקעים במהלך רביעי צפונה ומדלג חלקית על הרי המרכז".

"בתסריט הפחות סביר", מסביר בועז, "השקע מתמקם מהר מאד באזור סוריה וכל המשקעים עם הקור הולכים להרי המרכז לכל אורך רביעי. המשמעות עשרות ס"מ".

 שלג - לפני שנתיים

יצוין, כי במערכת זו, צפוי מזג אוויר גשום וסוער עם משקעים משמעותיים, ולכן ייתכנו הצפות ושיטפונות במוקדים שונים ברחבי הארץ, קרה ורוחות חזקות שיובילו לגלים גבוהים וסכנה לרחצה בים.

משטרת ישראל נערכת למתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בכבישי הארץ ובצירים הראשיים בפרט, הכל במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל אזרחי ישראל. כמו כן, יחידות החילוץ והמערך האווירי של המשטרה יופעלו בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש, זאת במטרה להציל חיים ולאתר נעדרים.

המשטרה תפרסם כל העת מידע אודות חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר. מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית - יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.

הערכות המשטרה כוללת גם תאומים והכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם יידרש טיפול וסיוע מידי כתוצאה מפגעי מזג האוויר.

להלן הנחיות לציבור וכללי בטיחות והתנהלות נכונה במזג האוויר הסוער:

• מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

• הרחצה בים בעת רוחות חזקות וגלים גבוהים מסוכנת וקיימת סכנת טביעה, לכן יש להימנע מרחצה ובילוי בחופי הים.

• רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם, וכן לקשור/לאבטח במרפסות ובגינות חפצים מסוכנים שעלולים לעוף כתוצאה מהרוחות ולהוביל לפגיעה בעוברי אורח.

• מומלץ לפנות לגורמים המוסמכים לפני יציאה לטיול בשטח לשם קבלת מידע חיוני ועדכני.

לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך:

• יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.

• יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.

• כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

•  יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

• יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

• יש להימנע מכניסה לשלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן ולהיזהר משאר מפגעים על הכביש.

• יש להימנע מחציית מקורות מים וממקומות עם זרימת מים חזקה.

• שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

• הקפידו על תדלוק הרכב והיערכותם מזון ושתיה, תרופות ומטען לטלפון הנייד לצורך שהות ממושכת ברכב.

• בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

התחזית המלאה

הלילה - בין שני לשלישי: מזג האוויר יהיה מעונן חלקית וייעשה יותר קריר מהימים האחרונים, שהיו יחסית נעימים.

מחר, יום שלישי: יהיה מעונן חלקית, לקראת הצהרים הרוחות יתחזקו ובהדרגה יעשה אביך, אחר הצהריים יחל לרדת גשם מצפון הארץ ועד לצפון הנגב מלווה בסופות רעמים יחידות, קיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה. 

יום רביעי: גשום, קר מאוד וסוער. מצפון הארץ ועד לנגב ירדו גשמים חזקים מלווים בסופות רעמים וברד. שלג ירד בהרי הצפון והמרכז, כולל ירושלים וצפת.

יום חמישי: בשעות הבוקר עדיין יהיה גשום, וקר במיוחד ומושלג בהרי הצפון והמרכז.

יום שישי: מעונן חלקית עד מעונן וקצת פחות קר, גשמים מקומיים יוסיפו לרדת מצפון הארץ ועד לצפון הנגב ובחרמון ירד שלג. אחה"צ יתמעטו הגשמים ויפסקו בהדרגה.