אאא

במערכת הביטחון הישראלית שללו היום (ראשון), את האפשרות שהנערה החרדית ששוחררה מסוריה, חצתה את הגבול - בשל מגע עם גורמי טרור, בשל כך, היא הועברה מחקירת השב"כ.

על פי הדיווח הערב בחברת החדשות, חוקרי השב"כ מיצו את העניין בנערה לאחר שהוברר מעל לכל ספק, שהנערה לא הייתה בקשר עם גורמי טרור מהצד הסורי.

הנערה תועבר לחקירת המשטרה, כאשר כבר בקרוב היא תשוחרר למעצר בית והמשטרה תחליט האם יש להגיש נגדה כתב אישום.

עוד על פי הדיווח, הנערה לא הביע חרטה או התנצלות על מעשיה והיא הסבירה לחוקרים שהיא חצתה את הגבול לסוריה כי חיפשה הרפתקה; "סוריה מבחינתי היה עוד יעד לטיול", היא שיתפה את החוקרים.

אמש, הכחיש ראש הממשלה נתניהו את הדיווחים לפיהם ישראל העבירה חיסונים נגד נגיף הקורונה לסוריה, כחלק מהעסקה לשחרור הנערה.

"אפילו חיסון אחד ישראלי לא הלך אל הדבר הזה", אמר נתניהו. "הבאנו את הבחורה, אני שמח שעשינו את זה, אבל מעבר לזה אני לא מוסיף כי זאת הבקשה של רוסיה".

 נתניהו מודה לפוטין (צילום: משרד ראש הממשלה)

נתניהו הכחיש את הדיווח כי ישראל רכשה חיסונים נגד נגיף הקורונה, מהחברה הרוסית 'ספוטניק', בעלות של מיליון דולר עבור משטרו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד.

נתניהו הוסיף כי הוא לא מפרט מעבר לכך בנוגע לסעיף הסודי שעסקה לשחרור הצעירה, בהסבירו כי מדובר בבקשה של רוסיה, שתיווכה במו"מ.

יצוין כי גם סוריה הכחישה רשמית את הדיווח וטענה כי מדובר בניסיון ישראלי להאדיר את שמה ולמזער את המעשה ההומניטרי של סוריה.

בסמוך לכניסת השבת, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם אימה של הצעירה שהודתה על המאמצים שנעשו להשבת בתה. ראש הממשלה ביקש לחזק אותה ואת משפחתה ואמר שישראל תמיד תפעל להחזיר את אזרחיה.