אאא

חשיפת 'כיכר השבת': הצעיר שהגיע היום (רביעי) כשהוא חמוש בסכין לביתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, ניפק במשטרה הסבר מדוע ניסה להיכנס לבית.

לדברי החשוד, שנעצר אחרי שבני הבית הבחינו כי הוא מתנהג בצורה מוזרה וחשודה, "הפריע לי שהרב קורא להתחסן נגד נגיף הקורונה".

בחקירתו הראשונית במשטרה הוסיף, כי הפריע לו גם כן ש"הרב לא תומך בבנימין נתניהו בבחירות", ולכן, כלשונו, הגיע כדי "להעביר לו מסר".

זמן קצר אחרי שעוכב לחקירה על ידי השוטרים שהוזעקו אל הבית ברחוב רשב"ם, הגיע שליח מטעם בני ביתו של מרן שר התורה לתחנת המשטרה להגיש נגדו תלונה.

כפי שנחשף לראשונה מוקדם יותר היום ב'כיכר השבת', מדובר בגבר בן 25 שהשתחרר רק לאחרונה ממעצר, שהגיע אל מחוץ לבית שם המתין במשך זמן רב להיכנס פנימה.

במהלך ההמתנה, נאמני הבית הבחינו בדפוס התנהגות חשוד של הצעיר והזעיקו את כוחות המשטרה והשיטור העירוני שמצאו כי יש ברשותו סכין חדה.

בני הבית של מרן הגר"ח אמרו ל'כיכר השבת' כי "היה נס גדול, זה יכל להיגמר באסון". לדבריהם, קשה להבחין בהתנהלות חשודה בין מאות האנשים המגיעים מידי יום להתברך ממרן.

כיצד הצליחו לזהות את החשוד? בני הבית מספרים, "הוא היה נראה לחוץ ומבולבל מאוד. לא ברור מה היו הכוונות שלו" - ולכן הזעיקו את המשטרה.

כאמור, לשוטרים מסר בחקירה ראשונית כי הגיע "למסור מסר" לרב, בשל קריאתו של מרן להתחסן נגד הקורונה והעובדה שהוא לא תומך בראש הממשלה בנימין נתניהו.