אאא

ישראל נערכת לחגיגות הפורים תחת שורה של מגבלות שהטילה הממשלה כדי למנוע התקהלויות נרחבות שעלולות להביא חלילה להתפרצות נוספת של נגיף הקורונה בישראל.

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה הבהיר היום: "המשטרה איננה מעוניינת בעימות עם האזרחים. השוטרים פועלים כל העת כדי להיאבק בפשיעה ובטרור, ולא כאן המקום לפרט. אך בסוף השבוע הזה, המשטרה תהיה פרוסה במלוא הכח בכל רחבי הארץ, בערים ומחוצה להם, כדי לאכוף ולטפל בכל מי שיסכן את בריאות הציבור ויפר את ההנחיות".

"לצערי אין לי ספק שתהיינה הפרות. אסור לרצוח – ואנשים רוצחים. תהיינה הפרות – אך תהיה גם אכיפה. השוטרים לא יגיעו לכל ההפרות – אך הם יגיעו לחלקן".

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי עדכן היום כי ברחבי המדינה יוצבו יותר מ-250 מחסומים ו-2,500 ניידות ייפרסו בכבישים. לדבריו, "משטרת ישראל תיערך בסוף השבוע לפי החלטת הממשלה בפריסה ארצית נרחבת".

הוא הוסיף, "נפעיל את כל המשאבים המשטרתיים העומדים לרשותנו, ובמסגרת זאת נפעיל מחסומים בפריסה ארצית בין הערים. הנחיתי את אגף החקירות לפעול ולפתוח במקביל לקנסות הליכים פליליים נגד כל אלה שמארגנים את כל ההתקהלויות הלא חוקיות".

מוקדם יותר היום עדכנה המשטרה כי יחידת אתגר בלהב 433 יחד עם יחידות נוספות תוך הפעלת מגוון יכולות, פעלו לאיתור מארגני מסיבות 'מחתרתיות' שבכוונתם לקיים בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

החל מאמש בוצעה פעילות סמויה וגלויה רחבת היקף, במסגרתה אף נחקרו באזהרה מספר חשודים בחשד שהתכוונו לארגן ולקדם קיומן של מסיבות בניגוד להנחיות משרד הבריאות. הנחקרים שוחררו בתנאים מגבילים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך היום וככל שיידרש תמשיך היחידה לפעול לאיתור מארגני מסיבות ויחצנים שבכוונתם לארגן או לקחת חלק בארגון מסיבה בניגוד להנחיות.

בנוסף הודיעה המשטרה כי החל ממחר בערב ובמהלך סופ"ש, יפרסו שוטרי אגף התנועה 24 מחסומים בפריסה ארצית, אשר יפעלו בין השעות 20:00 ועד לשעות הבוקר בכל יום (חמישי, שישי ומוצאי שבת).

פעילות המחסומים תתבצע בצירים הבינעירוניים המובילים לערים, אשר יצרו רצף חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני, זאת במטרה לסייע בביצוע המשימה הלאומית ומימוש תכלית התקנות והשמירה על שלום הציבור.

לצד המחסומים, יפעלו במהלך שעות הסגר מאות ניידות ושוטרים, בביצוע סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ, תוך חסימות מדלגות לאיתור אזרחים שלא יפעלו עפ"י התקנות.