אאא

הממשלה אישרה אמש (שני) את הפעימה השלישית  להקלות בסגר. החל מיום ראשון הקרוב יחזרו כיתות ז'-י' ללימודים, כמו כן ייפתחו מחדש המסעדות וגני אירועים על פי כללי התו הסגול והירוק. במשרד הבריאות רחוקים מלהתלהב מההחלטה ופרויקטור הקורונה, נחמן אש, אף ביקש מהשרים להמתין עם ההחלטה אך הם בחרו לאשר אותה.

במשרד הבריאות מאיימים בסגר רביעי לנוכח מצב התחלואה והעלייה במקדם ההדבקה שעומד כבר על 1 ומנכ"ל המשרד, פרופ' חזי לוי, טען הבוקר בראיון בתחנת הרדיו 103FM כי ההחלטה הייתה נגועה בשיקולים פוליטיים.

לוי התייחס בראיון לפתיחת מוסדות הלימוד ואמר, "לא הקדמנו את פתיחת בתי הספר משום שחשבנו שזה לא נכון. הייתה הצעה או דיבור על כך שבתי הספר או חטיבות הביניים ייפתחו כבר במהלך השבוע, מחר. לדבר הזה מאוד התנגדנו. חשבנו שהדבר לא נכון, לא נכון לפתוח את בתי הספר כבר ביום רביעי, חשבנו שיהיה נכון לראות מה קורה לתחלואה".

"בסך הכול הירידה כפי שנראתה נבלמה, אבל מקדם ההדבקה נמצא על 1 ולכן צריך לנקוט במשנה זהירות", אמר לוי והוסיף כי "בהחלט יש חשש ואנחנו צריכים לראות כיצד יתפתחו הדברים. אנחנו מקווים שלא נצטרך ברבות הימים ללכת אחורה משום שאנחנו רואים מה קרה בחג הפורים, את התוצאות של זה אנחנו נראה בעוד 10 ימים-שבועיים. אני מקווה שהמציאות לא תטפח על פנינו ונצטרך לסגת אחורה לקראת פסח אם התחלואה תהיה כזאת שתלך ותעלה ותרוץ. סגר רביעי לא יורד מהפרק".

לוי האשים את נתניהו ב"זיגזג" ואמר "כולם סבורים שכל הדיונים האלה מושפעים ונגועים בבהלת הבחירות ומושפעים מהדבר הזה. ללא ספק יושבים ומקבלים את ההחלטות שרים שכל אחד מייצג גם את ענייניו ואת המשרד עליו הוא מופקד. יכול להיות שדברים באים גם מתוך אג'נדה או מחשבה פוליטית גם. להגיד שנוח לי עם זה שהכול נפתח עם מקדם תחלואה 1? זה מעורר חשש ללא ספק. האם הבחירות תגרומנה לדברים אחרים? ימים יגידו".