אאא


6,011 בני אדם נפטרו עד כה בישראל מנגיף ה'קורונה', מספר כואב ועצום. אך לצד זאת, מספרי החולים בימיםה אחרונים כמו גם אלו המאושפזים במצב קשה בבתי החולים - חושפים את יעילות החיסונים ואת הירידה הדרמטית בתחלואה.

כך לדוגמא, מקדם ההדבקה, שירד כבר ל-0.78 - הנתון הנמוך ביותר מאז סוף אוקטובר. עמליה דואק פרסמה ב'חדשות 12' כי בשלב המקביל של היציאה מהסגר השני - מקדם ההדבקה עמד על 1.1. הסיבה לפער: יעילות החיסונים.

בבתי החולים, כך לפי הנתונים שפרסמה דואק ב'חדשות 12', מאושפזים 1,003 חולים. 74% מהם, שהם 751 בני אדם, לא התחסנו נגד הנגיף. אלו שכן התחסנו וחלו, שהם 17% מהמאושפזים - היה זה לאחר שלא השלימו את שתי מנות החיסון.

רק 8% מהאמושפזים, שהם 83 בני אדם - חלו לאחר שהשלימו את שתי מנות החיסון.

בקרב החולים הקשים, 41 מחוברים למכונת 'אקמו', מכונת הלב ריאה. 82% מהם - 34 בני אדם - לא התחסנו. שבעה מהמחוברים למכונה, קיבלו מנת חיסון אחת - אך אין אפילו מטופל אחד שמחובר לאקמו שהתחסן בשתי המנות.

מלבד זאת, ישנן 41 נשים בהיריון או יולדות שמאושפזות לאחר שנדבקו בנגיף. 92% מהן - לא התחסנו, שתי נשים קיבלו מנת חיסון אחת ונדבקו, ואישה נוספת קיבלה אמנם שתי מנות חיסון אך נדבקה לפני שעבר שבוע מהחיסון השני.

לפי הדיווח של דואק, כעת נותר לחסן מיליון ו-128 אלף בני אדם - מעל גיל 16, מתוכם, 256 אלף בני אדם הם מעל גיל 50.