אאא

אברהם זקין ז"ל, הלך לעולמו לפני מספר שנים לאחר שנים ארוכות בהם ניסו לשקמו בעקבות פציעה קשה אותה חווה במלחמת לבנון. לפני מספר ימים שלחה אשתו הודעה בקבוצות וביקשה מאנשים לבוא ולהשלים מניין בעלייה על קברו לקראת יום פטירתו. "אין לנו מניין בכלל", כתבה האלמנה. "רק הבן שלו", היא הוסיפה.

השליח הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד שקיבל את ההודעה התגייס מיד ובתוך זמן קצר נאספו עשרות אנשים שאינם מכירים כלל את הנפטר אולם באו לחלוק לו כבוד אחרי מותו.

לאחר אמירת הקדיש ומזמורי התהילים על הקבר אמר הרב קוטנר, הפועל עם משפחות נפגעי טרור במעגל השנה, כי "זה מרגש מאוד שיש פה כל כך הרבה אנשים שלא הכירו את הנפטר באופן אישי, אבל כששמעו שצריך לבוא ולכבד את זכרו של אברהם, גיבור ישראל, ולהצדיע ולתת לו את הכבוד הראוי לאחר פטירתו ואתם, שלא מכירים אותו, עזבתם את כל עיסוקיכם ובאתם לכבד את זכרו".

הרב הוסיף כי "אני בטוח שהקב"ה יושב עכשיו בשמים ורווה נחת שאתם פתחתם את ליבכם בשביל להיות כאן", והזכיר את דבריו של הרבי מליובאוויטש על הפסוק "טוב ללכת אל בית אבל מלכת אל בית משתה באשר הוא סוף כל האדם והחי יתן אל לבו", שאנחנו החיים צריכים לתת את ליבנו ולחשוב מה אנחנו יכולים לעשות טוב לנפטר שנלקח מאיתנו.

"לא הכרתי את אברהם, אמר הרב, "אבל ממה ששמעתי הוא היה גיבור ישראל שנפטר בשביל לעשות טוב לעם ישראל. אם כן, שכל אחד ואחד מאיתנו ימשיך את המורשת שלו ויחשוב איזה דבר הוא יכול לעשות בשביל להרבות טוב בעם ישראל. וזה שבאתם אתם לפה, זה הדבר הטוב ביותר, זו ההנצחה הטובה ביותר".