אאא

גבר בן 72 אושפז במצב קשה מאוד, לאחר שנחנק מחתיכת בשר שנתקעה בגרונו במהלך ארוחה משפחתית. זהו האירוע השני היום (חמישי) של אדם שמפונה לבית החולים אחרי שקרס בעת אכילת בשר, אך הקודם היה על רקע רפואי, ולא מחנק.

במוקד 101 התקבל אחר הצהרים דיווח על גבר שנחנק ממזון, במהלך ארוחה בבית בגדרה. חובשים ופראמדיקים העניקו לו במקום טיפול רפואי, וביצעו פעולות החייאה במהלכן חולצה מגרונו חתיכת בשר באמצעות ציוד רפואי מיוחד.

כאשר חזר הדופק לבן ה-72, פינו אותו הכוננים לבית החולים קפלן שברחובות, במצב קשה, כשהוא מונשם.

דוד שמח, חובש באיחוד הצלה, תיאר: "מדובר בגבר שנחנק לדברי בני משפחתו, מחתיכת אוכל שנתקעה לו בקנה הנשימה, תוך כדי המנגל לרגל החג".

בסיוע רופא מתנדב מהארגון, הענקנו לו סיוע רפואי ראשוני והצלנו את חייו, כאשר חתיכת האוכל שגרמה לו לחנק, חולצה מקנה הנשימה. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים במצב קשה".

 ישראלים ב'על האש', היום (צילום: ברק שחר, רט"ג)

פראמדיק מד"א רכוב על אופנוע, אלישע ארזואן, סיפר: "הגבר היה מחוסר הכרה, וביצעו בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א. המשכתי את הטיפול הרפואי המתקדם, במהלכו הוצאתי מגרונו חתיכת בשר, תוך שימוש בציוד הרפואי".

"המשכנו את פעולות ההחייאה, וכאשר ליבו שב לפעום וחזר הדופק, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים, כשמצבו קשה והוא מונשם", הוסיף הפראמדיק.

כאמור מוקדם יותר היום התמוטט גבר כבן 60 בשעה שעשה 'מנגל' עם חבריו, בעיר מת השרון, ומותו נקבע.