אאא

לאחר האירוע בו תושב שועפט תיעד את עצמו תוקף אדם חרדי ברכבת הקלה, בית המשפט החליט להאריך את מעצרו עד ליום שני.
כזכור, בשבוע שעבר פורסם סרטון ברשתות החברתיות בו נראה צעיר ערבי סוטר לצעיר חרדי ברכבת הקלה בירושלים. פרסום הסרטון הביא איתו תגובות מכל הקשת הפוליטית. אחמד הוא בן דוד שני של הנער מוחמד אבו ח'דיר שנרצח על ידי יהודים ביער ירושלים לפני מספר שנים.

לטענת המשטרה, אבו ח'דיר עוכב לפנות בוקר לחקירה, ולאחר שמסר את גרסתו, הוחלט לפנות לבית המשפט להאריך את מעצרו של אבו חדיר בששה ימים.
משפחתו של אבו חדיר טוענת מנגד, כי אחמד כלל לא היה נוכח באירוע ברכבת הקלה ורק שיתף את הסרטון של אירוע התקיפה. בנוסף טוענים במשפחתו כי בעקבות תגובות קשות שקיבל אחמד ברשתות החברתיות הוא זה שפנה למשטרה כדי לקבל הגנה, הגיעו שלושה שוטרים לביתו, הכו אותו ועצרו אותו. במהלך הדיון צחק אבו חדיר מספר פעמים יחד עם עורכת דינו ועם משפחתו.
"אני לא הייתי במקום שהתרחש בו האירוע. נכנסו שלושה קצינים הרביצו לי. איימו עליי ואני התקשרתי למשטרה להגן על עצמי כי לא רציתי להסתבך. אני מבקש הגנה בפנים". אמר אחמד בדיון בעניינו.
אחד מהטוענים המשטרתיים התפרץ במהלך הדיון ואמר: "מה זה קשור לדיון? תגיש תלונה למח"ש אם ככה".
אביו של החשוד אמר במהלך הדיו כי "התקשרתי למשטרה כדי לשמור על הבן שלי. במקום שישמור עליו נותנים לו מכות. באו ממגרש הרוסים כדי שישמרו עליו בגלל איומים. ואז באו ועצרו אותו. זו בושה וחרפה. הבאתי אותו לבית של האריות כדי שיאכלו אותו. מה עשה הבן שלי? תוכיח שזה הבן שלי. אם הוא יעשה את זה אני אוריד לו את הראש. רוצים לעשות סיבוב תקשורתי בגלל חברי כנסת חרדים".

שופטת בית משפט השלום, קרן אזולאי קבעה כי מעצרו של החשוד יוארך עד ליום שני.