אאא

רגע לא שגרתי התרחש כאשר ראש מפלגת השלטון בגרמניה אירח את רב הקהילה היהודית בברלין הרב יהודה טייכטל למפגש מיוחד.

בתאריך ב' באייר, ציינו בחסידות חב"ד את יום הולדתו של האדמו"ר המהר"ש, רבי שמואל מליובאוויטש, הרבי הרביעי של חסידות חב"ד. בחסידות נוהגים לציין את היום בהתוועדות חסידית.

בעיצומו של התאריך המיוחד הוזמן הרב טייכטל, שמנהל מערכת קשרים חמה ולבבית עם ראשי השלטון בברלין, על ידי ראש מפלגת השלטון CDU בפרלמנט הגרמני למפגש מיוחד על גג הבונדסטאג - בניין הפרלמנט הגרמני.

במהלך המפגש סיפר הרב טייכטל לראש מפלגת השלטון על חסידות חב"ד בכלל, ועל מהותו של היום, פועלו של הרבי המהר"ש והמושג אותו הטמיע "לכתחילה אריבער" בפרט, שהפך על ידי הרבי מליובאוויטש לאחד מאבני הייסוד של החסידות בדורנו.

 (צילום: הקהילה היהודית בברלין)
(צילום: הקהילה היהודית בברלין)
הגדלה

וזה התרגום המלא של הפתגם כפי שאמר בשעתו האדמו"ר המהר"ש: "העולם אומר שכאשר אי אפשר ללכת מלמטה הולכים מלמעלה, ואני אומר שמלכתחילה מלמעלה".

השניים אף שוחחו על הפעילות של הרב טייכטל שסיפר הפעילות היהודית המגוונת והתחייה הבלתי פוסקת של הקהילה. בנוסף, הרב תיאר והרחיב על התקדמות בניית הקמפוס היהודי במרכז העיר ברלין שצפוי לכלול ישיבה, מוסדות לימוד לילדים, מקווה טהרה מהודר, בית התבשיל ועוד.

ראש מפלגת השלטון שהתרגש מאוד מהאירוע, חזר לרב על ההתחייבות להעמיק את הקשרים עם הקהילה היהודית במדינה ולעזור ככל הניתן להרחבת הפעילות.

נזכיר, כי רק לפני שבוע הוזמן הרב טייכטל לביקור רשמי בשגרירות אבו דאבי בגרמניה, שם הבטיחה השגרירה להעמיק את הקשרים עם הקהילה היהודית.

בנוסף, רק לפני מספר שבועות, במסגרת הביקורים שעורך הרב בלשכות בכירי הממשל הגרמני, קיבל הרב אישור מיוחד לעמוד ולנאום במקום בו הכריזו הנאצים ימ"ש על הפתרון הסופי, שם דיבר הרב על חג הפסח וקרא: "עם ישראל חי!".