אאא

שלושה חודשים וקצת מאז ישב בבית הלבן בפעם הראשונה, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן רושם הערב (רביעי) וי גדול: על אף שבנאומו הראשון הבטיח לתת 100 מיליון מנות חיסון נגד קורונה ב-100 ימיו הראשונים בתפקיד, הערב הודיע ביידן כי ממשלו הצליח כפליים במבצע החיסונים - והעניק כבר 200 מיליון מנות חיסון.

כעת היעד המרכזי אותו הציב נשיא המעצמה לממשלו הוא שבתוך חודשיים וחצי, עד ליום העצמאות של ארצות הברית ב-4.7, קבוצות קטנות תוכלנה להתקהל ולנסות לחזור לשגרה. מעוד עשרה ימים, כל בן 18 בארצות הברית יוכל לקבוע תור - ולהתחסן. קצב החיסונים צפוי להיות שני מיליון ביממה.

כדי לנסות להאיץ את מבצע החיסונים האמריקני, ביידן הודיע על זיכויי מס חדשים למעסיקים שיעניקו לעובדיהם חופשה בתשלום, כדי לשחררם לקבלת הזריקה ובמקרים של ימי החלמה קשים לעבודה.

עם זאת, מצבנו בישראל טוב בהרבה מארצות הברית. מלבד אחוז המתחסנים הגבוה בהרבה מתושבי ארצות הברית, בישראל מותר להסתובב בחוץ ללא מסכות. הערב הנשיא ביידן הבהיר שהצורך בעטיית מסכות, שבארה"ב אינו חובה חוקית אלא המלצה, ישאר כהוויתו: "כולנו צריכים לעטות מסכות עד שמספר הנדבקים יירד, או עד שלכולם תהיה ההזדמנות לקבל את הזריקה שלהם".