אאא

הרשויות בארה"ב ממשיכות לעצור חשודים במהומות הגדולות, שהתרחשו ב-6 לינואר בגבעת הקפיטול, על יד מעריצי טראמפ שהתאכזבו מתבוסתו וניסו למנוע את ההכרזה על כך.

אחד מהם, כך פורסם כעת, הוא דוד שוורצמן, צעיר חרדי בן 19 מברוקלין, שבגין כך הואשם אף הוא בפרעות. לפי דיווח ב'פוקס ניוז', חוקרים פדרליים עיכבו אותו לחקירה בחודש שעבר, ועימתו אותו עם תיעודים, בהם הוא נצפה בבירור בין כותלי הקפיטול.

את התיעודים סיפק גורם אנונימי, שזיהה את הצעיר מתוך תמונות שראה בפייסבוק. בנוסף, גם בחומרים שנאספו ממצלמות האבטחה של הבניין ניבטו פניו של בן ה-19, לעיתים כשהוא חובש כובע אדום עם הכיתוב המפורסם מהקמפיינים של טראמפ, Make America Great Again (להחזיר את אמריקה לגדולתה, י"נ).

שוורצמן, שהודה במיוחס לו, הסביר לחוקרים כי הוא רצה "להיות איפה שהאקשן" כלשונו, ולכן לאחר שהשתתף בעצרת שקיים טראמפ - עשה את דרכו לקונגרס.

 רגעי הפריצה הדרמטיים (צילום: מתוך טוויטר)

שוורצמן אף סיפר, כי בזמן שהיה בתוך מבנה הקונגרס, צילם באמצעות טלפון נייד "דברים שטותיים" שעשו אחרים, וביקש מהחוקרים שלא יפלילו אף אחד על סמך החומרים שצילם.

שלשום (שלישי) נעצר הצעיר בניו יורק, בידי סוכן FBI, באשמת 'כניסה או שהייה למתחם מוגבל ללא אישור', כניסה אלימה והתנהגות לא הולמת בשטחי הקונגרס.

מאוחר יותר הוחלט לשחררו למעצר בית בערבות, על תנאי, ונקבע לו שימוע מקדים ל-11 במאי.

שוורצמן בתוך הקפיטול, כשכובע 'טראמפ' לראשו
שוורצמן בתוך הקפיטול, כשכובע 'טראמפ' לראשו (צילום: FBI, משטרת הקפיטול)