אאא


יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', זעם על הודעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בה השווה בין האלימות הערבית לאלימות היהודית בימי ההסלמה האחרונים בירושלים, כאשר מבחינה פוליטית לבנימין נתניהו יפקע המנדט ביום שלישי הבא, וסמוטריץ' עתיד להיות חלק חשוב בממשלה שכזו, אם תושבע.

בתום דיון הערכת מצב עם הצמרת הביטחונית בקריה בתל אביב, הוציא נתניהו הודעה בה כתב: "אנחנו דורשים כרגע את מילוי החוק ואני קורא להרגעת הרוחות מכל הצדדים".

יו"ר הציונות הדתית הגיב בזעם בחשבון הטוויטר שלו: "תגידו, אחרי אין ספור אירועי טרור ולינצ'ים של האויב הערבי בימים האחרונים ואחרי מטח טילים מעזה לישובי הדרום נתניהו אשכרה קרא הערב 'להרגיע את הרוחות מכל הצדדים'???", תהה - והוסיף משפט שהצית מהומה: "יכול להיות שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו".

"כפיות טובה. קווים לדמותה", הגיב תחילה ח"כ מיקי זוהר, "עברת את אחוז החסימה כי הליכוד תרם לך 3 מנדטים, קצת צניעות לא תזיק".

בליכוד המשיכו לתקוף את סמוטריץ': "אחרי שראש הממשלה והליכוד תרמו שלושה מנדטים לציונות הדתית ושריינו להם ח"כ נוסף ברשימת הליכוד, וכשבצלאל סמוטריץ' לא שותף להערכות המצב הביטחוניות הרגישות ביותר, מוטב שסמוטריץ' יגלה מינימום של צניעות, אחריות והכרת הטוב ולא ישתלח בראש הממשלה שעובד לילות כימים לטובת ביטחון ישראל".

סמוטריץ' השיב להודעת ח"כ מיקי זוהר, ואגב כך ענה לאנשי נתניהו: "‏מיקי, אם כל אחד כאן שטוען שהוא 'תרם' לי שלושה מנדטים היה אכן עושה את זה היו לי היום 15 מנדטים... אז חאלס כבר עם השטויות האלה. ביבי לא עשה לי טובה אישית ולכל אורך הדרך הדגשתי שאני לא מחויב לו אישית אלא לערכי הימין והציונות הדתית שלי.

"‏הפקרת מדינת ישראל וביטחון אזרחיה לפורעים ערבים ואז ראש ממשלה שמרגיש מהאו"ם זה לא חלק מהערכים שלי. צר לי. בדיוק כמו הקמת ממשלה שנשענת ותהיה תלויה בתומכי טרור ששוללים את קיומנו כאן ונותנים גב לפורעים האלה. ובמשפט אחד שהגיע הזמן שאתה וחבריך תפנימו: אני איש ימין, לא ביביסט".

גם יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, נחלץ לעזרת חברו, רה"מ נתניהו, בניסיון להוכיח שאין בכוונתו ללכת או להימנע בהצבעה על הקמת ממשלת בנט-לפיד, ברקע הדיווחים בימים האחרונים, והגיב: "סמוטריץ' יכתיר את יאיר לפיד כראש ממשלה, את אביגדור ליברמן כשר האוצר ויפגע בארץ ישראל כדרכם של הסיקריקים מאז ומעולם".