אאא

ניצול הלינץ' הבוקר (שני) ברחוב דרך יריחו סמוך לשער האריות בירושלים מספר ל'כיכר השבת' על רגעי הדרמה שחווה ומודה לשוטר ששלף נשק והציל אותם מההמון.

"אני רוצה להודות לאמיר, השוטר היחיד שקם ולקח את הנשק, ובא לבד לתוך ההמון כדי להוציא אותנו", פותח נהג הרכב את דבריו, "אז תודה רבה אמיר, אני מודה לך".

 התיעוד המלא של ניסיון הלינץ' (צילום: דוברות המשטרה)

בשלב זה, הוא משחזר את שאירע ומספר: "אני מגיע מלמעלה, זוועה, זוועה, הרחוב כולו מלא צעירים, רחוב שאמור להיות מאובטח, הרחוב של שער האריות, הרחוב שהצנחנים נכנסו בו ביום ירושלים לפני 54 שנים, מלא בצעירים ערבים, אפס אבטחה, כל הרחוב אנחנו חוטפים אבנים וחוטפים וחוטפים וחוטפים, עד ששוטר אחד בודד נכנס עם אקדח ומציל אותנו, ואנחנו אומרים לו תודה רבה".

מה הרגשת בשלב הזה שאתה רואה שאתה נכנס בגדר והאבנים ממשיכות לעוף וקופצים עליך לתוך האוטו?

"ככל שהזמן עובר אנחנו מאבדים שליטה, אני מנסה לצאת ברוורס, לצאת קדימה, הכל חסום מכל הכיוונים, מכניסים לנו פלפל לתוך האוטו, השפריצו עלינו גז פלפל לתוך האוטו".

הם הצליחו לתת לכם מכות חוץ מאבנים?

"כן, מיד אחרי שהאוטו נעצר הם נכנסים, בועטים בנו עם נעליים של אנשים לתוך האוטו, פלפל משפריצים לנו לתוך האוטו ככה עד ששוטר אחד פשוט מגיע מציל אותנו".

לסיום הוא מוסיף ואומר כי "זה רחוב שאמורה להיות בו אבטחה, אנחנו מבקשים מהמשטרה שהרחובות פה יהיו מאובטחים, אנחנו חודש כבר סובלים פה, רכב אחרי רכב, זה הרכב השישי שזה קורה לו בשכונה שלנו".

 זירת האירוע (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', נהג רכב יהודי שחלף הבוקר עם רכבו ברחוב דרך יריחו בסמוך לשער האריות בירושלים, יחד עם שני נוסעים נוספים, ניצל מלינץ' לאחר שהותקף באבנים וכמעט התהפך.

הנהג, הותקף באבנים בידי עשרות פורעים ערבים, שאף הצליחו לפתוח את דלת מכוניתו. בעקבת המהומה, הוא איבד שליטה על רכבו וכמעט התהפך עד שנתקע על המדרכה הסמוכה, תוך שהוא דורס את אחד המתפרעים, שקם וממשיך ליידות אבנים.

הפורעים, התקרבו אל מכוניתו וניסו לבצע בו לינץ', תוך שהם פותחים את דלתות הרכב ומתחילים לבעוט בנוסעים. הנהג ושני הנוסעים הנוספים שהיו עמו נפצעו באורח קל, אחד השוטרים ששהה בסמוך מיהר לזירה, שלף את נשקו והצליח להרחיק את הפורעים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

למקום הוקפצו כוחות גדולים של המשטרה, שפעלו כדי להרחיק את ההמון הערבי המשולהב, תוך שהם מסייעים לנוסעים המדממים.

שני הפצועים מהרכב פונו לבית החולים אך הנהג, התעקש להישאר ליד מכוניתו מחשש שהערבים יציתו אותה, וכעבור זמן קצר שוב התפתחה במקום מהומה והשוטר ששהה במקום לצדו, פעל שוב כדי להרחיק את ההמון.

מהמשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר, יודו אבנים לכיוונו של רכב שנסע באזור דרך יריחו בירושלים, כתוצאה מכך נהג הרכב איבד שליטה והרכב סטה מהכביש, נוסעי הרכב נפגעו קל, שוטר שהיה במקום שפעל לחילוץ הנוסעים, חש סכנת חיים ונאלץ לירות באויר. כוחות משטרה שנכחו באזור, סייעו לנוסעי הרכב, הדפו את הפורעים ופועלים לאיתור החשודים".

חובשת בכירה במד"א מלכה לוק סיפרה: "הגענו למקום האירוע וראינו את הגברים עומדים מחוץ לרכב לאחר שנרגם באבנים כששוטרים מאבטחים אותם. הפצועים סבלו מחבלות קלות ומפגיעות של גז מדמיע. שני הפצועים הוכנסו לאמבולנס לקבלת טיפול רפואי ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם יציב. עקב ההמולה ויידוי האבנים באזור, נאלצנו לנסוע לבית החולים בדרך עוקפת ולא בדרך המהירה ביותר".

 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)