אאא

מכבאות והצלה מחוז חוף (חיפה) נמסר כי חוקר דליקות שהגיע למקום השריפה ברחוב אהבת ישראל שבחיפה, קבע על פי מצלמות אבטחה בחניון כי השריפה התחילה בעקבות הצתה. בסרטון ניתן לראות בבירור שני גברים כשהם מציתים את הרכבים. לפחות חמישה מהם נשרפו באירוע. 60 תושבי הבניין החרדים, פונו ממנו, חלקם נפגעו קל משאיפת עשן.

מהמרכז הרפואי בני ציון נמסר הבוקר (חמישי), כי שוחררו 18 נפגעים משאיפת עשן. 2 מטופלות, בת 20 ובת 11 אושפזו להשגחה. מצבן קל.

כזכור, הנפגעים מתוכם 13 ילדים, פונו למרכז הרפואי בני ציון כתוצאה משריפה של כלי רכב בחנייה בסמוך לשני בנייני מגורים ברחוב אהבת ישראל בחיפה.

בן ציון שפירא, בן 33 ששוחרר לביתו אמר: "אני מתגורר בקומה הראשונה מעל החניון ושמענו לפנות בוקר פיצוצים. יצאנו לחדר המדרגות שהיה מלא עשן. אני מודה מאוד לצוותים הרפואיים בביה"ח בני ציון על הטיפול הרפואי הטוב והמהיר ועל היחס היוצא מן הכלל שניתן לנו, כולל שתייה ואוכל והסעה מאורגנת הביתה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

סגנית מנהלת חדר המיון במרכז הרפואי בני ציון ד"ר אירנה ציקונוב מסרה: "החלטנו להשאיר להשגחה צעירה בת 20 וילדה בת 11. מצבן קל. במהלך היום יוחלט אם לשחרר אותן או לאשפז אותן להמשך טיפול".

איש התקשורת דודי זילברשלג, המתגורר בעיר, כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "הופקרנו לפורעים. חניון של שני בנייני מגורים המאוכלסים בלמעלה מ-350 ילדים הוצת בחיפה. בשעה 04:10 נחתה אצלנו בתנו הגדולה עם משפחתה על למעלה מעשרה נפשותיה שמילטו עצמם מהעשן שאפף את הבתים. לא נעים להתעורר למראה ילדים מפוייחים המתקשים לנשום, עוד פחות נעים לדעת שזה אפילו לא יטופל".

לדבריו: "חיפה משוועת למנהיגות אחראית, המרקם העדין של הדו קיום החיפאי נפרם. הפרעות בעיר אינן מאפיינות את ערביי העיר רובם המוחלט חפץ בדו קיום, מיעוטם מאופיין בזיקה לגורמים פליליים שיש להם גרעין קשה בעיר שמרסק חיים גם בקרב ערביי חיפה. לא נראה שמשטרת חיפה בשליטה".