אאא

מהמשטרה נמסר, כי לפני זמן קצר (חמישי) התקבל דיווח על יהודי בן 34 שנדקר בפלג גוף עליון סמוך לשוק בלוד ע"י חשוד שנמלט. הפצוע פונה ע"י לבית החולים אסף הרופא במצב בינוני (עפ"י גורמי רפואה). כוחות משטרה במקום לבירור נסיבות האירוע.

מהמשטרה נמסר בנוסף הבוקר, כי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו 36 חשודים בהפרות הסדר ובסבב מעצרים שנערך בעיר לוד.

במשטרה אמרו כי אתמול משעות הערב פעלו לוחמי מג"ב במספר מוקדים של הפרות סדר והתפרעויות בלוד שכללו זריקות אבנים, ירי זיקוקים, השלכת בקבוקי תבערה, הבערת צמיגים, הצתות ונגרם נזק רב ברחבי העיר. לוחמי מג"ב פעלו במוקדים השונים בעיר תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ובמהלכן עצרו 29 מפירי סדר.

בהמשך, לאחר לילה עמוס בטיפול בהפרות הסדר ברחבי העיר, לוחמי מג"ב יצאו לסבב מעצרים בעיר לוד בשעות הלילה המאוחרות על מנת למצות את הדין עם אלו שהפרו את הסדר והתפרעו. במהלך סבב המעצרים נעצרו עוד 7 חשודים.

במשטרה מתמודדים עם ביקורת חריפה של תושביה היהודים של העיר שטוענים כי הופקרו לגורלם מול ההתפרעויות של הערבים וכי למרות הכרזת העוצר בעיר החל מהשעה 8 בערב, למעשה הייתה נוכחות משטרתית דלה למדי ואף נורו לעברם יריות.

הבוקר דווח כי מצבו של הפצוע בן ה-37 מהלינץ' בעכו שהובא למרכז הרפואי לגליל, עדיין קשה. בתום הניתוח הוא הועבר לאישפוז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי.