אאא

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי ערך היום (שלישי) הערכת מצב ביטחונית בדרום עם מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר, מפקדי המחוז, גורמי שב"כ ופיקוד העורף, ולאחר מכן ערך סיור באשדוד ואשקלון במהלכו נפגש עם חבלני המשטרה המטפלים בזירות השונות והגיע לזירת נפילה של רקטה.

תחילה קיים מפכ"ל המשטרה הערכת מצב ביטחונית עם מפקד מחוז הדרום של המשטרה, נציגי שב"כ ופיקוד העורף נוכח המשך הירי הרקטי לעבר יישובי הדרום. בהערכת המצב התמקדו בסקירה של מוקדי ההתפרעויות בדרום שכעת נמצאים בשליטה של המשטרה, ללא אירועים חריגים.

בנוסף, ביקר המפכ"ל את חבלני המשטרה הפועלים בדרום, חבלנים שמתגברים את הגזרה מכל רחבי הארץ: "הגעתי לומר לכם תודה בשמי ובשם אזרחי ישראל על עבודתכם המקצועית והחשובה בכל הזירות, אתם אלו שמגיעים ראשונים לכל זירה ומסכנים את חייכם בכדי שלתושבי הדרום יהיה בטוח יותר. מערך החבלה של המשטרה הוא מהמובילים בעולם בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים, בזכות הטכנולוגיה שאנו מפתחים כל הזמן ובעיקר בזכותכם החבלנים שלא נחים לרגע ויוצאים לכל זירה וזירה".

לאחר מכן הגיע המפכ"ל לסיור בבית באשקלון שספג פגיעה ישירה ובו נהרגה אישה ונפצעה קשה אישה נוספת אשר חולצה על ידי רפ"ק אבי פרנקו, הגר בסמוך למקום. אבי סיפר למפכ"ל על שארע ועל פעולות החילוץ של תושבת המקום שעדין מאושפזת במצב קשה בבית החולים.