אאא

חילופי האשמות בציבור הדתי לאומי: בעוד בצלאל סמוטריץ' האשים את נפתלי בנט ואיילת שקד בביצוע תרגיל הונאה הקמת ממשלת שמאל, שקד, משיבה אש וטוענת: הוא שקרן, הוא מונע ממשלת ימין.

במסיבת עיתונאים שכינסה בכנסת - ללא שהסכימה להשיב לשאלות העיתונאים, נשא שקד נאום שיש בו כדי ללמד ש'ימינה' נמצאת עמוק בתוך ממשלת השינוי.

"במשך שנתיים וחצי מדינת ישראל מצויה בכאוס נוראי של בחירות, היעדר הנהגה, חולשה פנימית וקיטוב חסרי תקדים", פתחה שקד את דבריה, "גם אויבינו מריחים את הכאוס ומרימים ראש. לכן ימינה לקחה על עצמה את המשימה של חילוץ ישראל מהכאוס באמצעות הקמת ממשלה.

"בעוד שאחרים רק מקצינים עמדות, ועולים על עצים, אנחנו פועלים בכל כוחנו לפשר ולהקים ממשלה, ועל כך אנחנו משלמים מחיר ציבורי כבד. אך אנחנו גאים בכך".

שקד המשיכה והאשימה: "גדול מכשילי ממשלת הימין הוא בצלאל סמוטריץ'. בעוד אנחנו פועלים להקים ממשלה, סמוטריץ' שורף את האסמים בקמפיין פוליטי בלתי נלאה. צריך לומר את האמת: בצלאל סמוטריץ' מוביל את מדינת ישראל לבחירות חמישיות, לכאוס, ולתבוסה היסטורית של מחנה הימין. סמוטריץ' כבר מבין שהוא יהיה האשם בכישלון הקמת ממשלת הימין, ולכן הוא התחיל לירות לכל הכיוונים בצורה היסטרית.

"לפני שעתיים, עמד כאן בצלאל סמוטריץ' ושיקר לציבור בפנים. בזמן שטילים עפו על ישראל וכולנו ישבנו בממ"דים, וסמוטריץ היה עסוק בקמפיינים --- נפתלי בנט יצא למערכה בתקשורת הבינלאומית. לפני שבועיים בעיצומה של המלחמה הופסקו לחלוטין המגעים להקמת ממשלה השינוי ומאז לא היה שום מגע, ישיר או עקיף, להקמת ממשלה כזו מצד ימינה. גם כאן סמוטריץ' שיקר במצח נחושה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בנט ואני הופכים כל אבן על מנת להקים ממשלה לאומית, בינתיים ללא הצלחה. בהזדמנות זאת, אני שוב קוראת גם מכאן לגדעון סער, גלה אחריות -- הצטרף לממשלת ימין, יש נוסחאות שכולם יוכלו לחיות איתן".

שקד המשיכה לתקוף את יו"ר 'הציונות הדתית' ואמרה: "סמוטריץ' התחייב שיש לו ח"כים נוספים שיצטרפו לממשלת ימין. גם כאן הוא שיקר. אני שואלת אותו: עברו כבר 14 יום מאז שהורדנו את ממשלת השינוי: איפה 2 הח"כים שהבטחת?".

על הפגישה שהתקיימה אמש, סיפרה שקד: "אתמול, במהלך פגישה שאני יזמתי, אמרתי לו שמכיון שהוא טוען שיש לו ח"כים נוספים או מפלגות נוספות שמוכנים להצטרף לממשלת ימין, שיתכבד ויערוב להקמת ממשלה. זאת אומרת, שאם לבסוף יתברר שאין מפלגות או חברי כנסת שמצטרפים, שסמוטריץ יתחייב להשביע ממשלת 59 כפי שמציע נתניהו, ואז תוקם ממשלת ימין על בטוח. אמרתי לו שברגע שייתן ערבות להתחייבות זאת, אנחנו חותמים. הוא ברח. סרב להתחייב, ואז יצא כאן בהצהרה שקרית לציבור.

"הרבה מאד פוליטיקאים מתבצרים בהבטחות הבחירות שלהם ומונעים הקמת ממשלה. זה קל. זה הכי קל. הכי קל להתצבר בהבטחות הבחירות הרבה יותר קשה זה לנסות להתגמש ולשלם מחירים בשביל להקים ממשלה ולמנוע בחירות חמישיות. הקצנה והתבצרות כזו הובילו לחורבן הבית השני, ואנחנו פועלים לחיזוק הבית השלישי שלנו, מדינת ישראל. זה בנפשנו".