אאא

רגע לפני שהחרדים נפרדים מספסלי האופוזיציה ועוברים לאופוזיציה, סגן שר הפנים היוצא, ח"כ יואב בן צור, התארח באולפן 'כיכר השבת' והתייחס להחלטת יו"ר ימינה', נפתלי בנט, להקים ממשלה עם יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, ולהיכנס לתפקיד ראש הממשלה.

בן צור יצא להתקפה חריפה נגד בנט, שלדבריו כלל לא ישלוט בממשלה, הביע חשש מהסכנות הרוחניות בשל ההסכמים הקואליציוניים ותקף את כניסת איווט ליברמן למשרד האוצר ושליטתו בוועדת הכספים. צפו בריאיון המלא.

באשר לעובדה שהחרדים לא נכנסו לקואליציה, טען בן צור: "קודם כל הם לא רצו במקום ליברמן והצהירו שליברמן חייב להיות בממשלה, ובנוסף, תסתכל על ההסכמים הקואליציוניים ותראה שאין אפשרות לצרף מפלגות נוספות ללא הסכמתו של האדון ליברמן - בעל הבית של הממשלה הנוכחית.

"בנט לא יהיה ראש ממשלה, הוא ראש ממשלה בתואר, אבל לא בפועל. אתה רואה אותו אומר משהו לאביגדור ליברמן, או אפילו ליאיר לפיד?".

סגן השר יואב בן צור בריאיון לישי כהן
סגן השר יואב בן צור בריאיון לישי כהן
הגדלה

כשאנחנו רואים את ההסכמים לדוגמא מול ליברמן בנושאי דת ומדינה, למשל בתחבורה ציבורית בשבת, ברית הזוגיות והרפורמה בכשרות, ועדיין אנחנו שומעים את נפתלי בנט שאומר שאיש לא יוכל להעלות נושאים שקשורים לסטטוס קוו ללא אישורו.

"הדוגמא היפה והקולעת ביותר שאנחנו רואים בשעות האחרונות זהו החוק הפרסונלי נגד ראש הממשלה נתניהו. המציאות היא שסער ולפיד עומדים על דעתם שכן לקיים את החוק הזה, למרות שבנט אומר שלא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ההסכמים הללו נחתמו בין בנט ללפיד, ובין לפיד לשאר המפלגות, ולכן אין שום קשר בין ההסכם שנחתן עם בנט לבין מה שנחתם עם שאר המפלגות".

אתה לא סומך על בנט שימנע פגיעה במדינה היהודית ובנושאי סטטוס קוו?

"אנחנו רואים את ההסכמים הקואליציוניים שחור על גבי לבן, ואת מה שמופיע שם בכל מה שקשור לענייני הדת. אני פוגש אנשים ברחוב, אנשים שאינם דתיים שפתאום נפל להם האסימון איזו ממשלה לא טובה עומדת לקום כאן.

"אם נחזור לספרי יוחסין לא נוכל להתייחס לכל אדם כאל מובן מאליו. אני לא סומך על בנט, משום שראינו גם בקדנציה הקודמת שלהם את ההבטחות ואת הגזירות הקשות שהיו, ולכן כעת שיש שם אנשים שיש להם אג'נדה, אין סיכוי שבנט יוכל למנוע את הגזירות.

"אני בטוח שהם ינסו להפוך את הכול, אם זה נושא גיוס בחורי הישיבות, נושא הגיור, השבת, ועוד נושאים רבים שייעשה בהם רפורמה רפורמית".

 צפו בריאיון המלא