אאא

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והסביר מדוע אינו גאה בכך שלראשונה בתולדות המדינה ראש הממשלה - חובש כיפה. תוקף את הצעדים של נפתלי בנט, מסביר מדוע אינו סומך על הבטחות בנט שלא יאשר פגיעה בדת ומדינה ומתייחס לשיתוף הפעולה עם הסיעות החרדיות. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון 

"קראתי את מה שכתב שר הדתות, מתן כהנא, שהוא לא מתכוון לפגוע בחרדים, ואני לא מבין מדוע זה עניין אישי רק של חרדים או דתיים. אנחנו לא רוצים לפגוע במדינה שלנו".

אתה סומך על נפתלי בנט שאומר שהוא לא ייתן שיפגעו בחרדים?

"אני לא סומך היום על כלום. אני חושב שמי שהלך והקים ממשלה עם מאסה קריטית של שותפים כל כך קיצוניים, שהנושא הדתי אצלם נמצא במקום כל כך בעייתי, למשל מרצ ומפלגת העבודה, וכמו כן לפיד ואיווט ליברמן, וכל אלו מדברים על הנושאים הדתיים עם אנרגיות אחרות.

ח''כ אופיר סופר בריאיון לישי כהן
ח"כ אופיר סופר בריאיון לישי כהן
הגדלה

"אתה לא יכול להצהיר שאתה הולך להקים וועדה שתבחן את כל נושאי הדת והסטטוס קוו רק כי אתה גיבור גדול. יש פה אחריות, ומדובר בנושאים של תורת ישראל והמסורת, ואני לא האמנתי אף פעם שנגיע למצב שיקימו ממשלה עם רע"מ ועם ההרכב של מפלגת העבודה הנוכחית".

כמי שמכיר את נפתלי בנט, האם אתה חושב שהוא ייכנע לדרישות בנושאי דת ומדינה?

"אני חושב שהבשורות שמגיעים היום ממשרד הדתות, יחד עם ההסכם הקואליציוני, צריכים להדיר שינה מעיני כל מי שיהדותה של מדינת ישראל חשובה לו. אני לא יכול לסמוך על מי שהוכיח לי בשבועיים האחרונים שאי אפשר לסמוך עליו.

צפו בריאיון המלא