אאא

ימים ספורים לאחר שח"כ אורי מקלב עזב את משרד התחבורה ועבר לספסלי האופוזיציה, הוא התארח לריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' והסביר מדוע החרדים לא הצטרפו לממשלה, הנאמנות לבנימין נתניהו, המתקפה על ראש הממשלה נפתלי בנט, החשש מהרפורמים והאמונה שתיקי נתניהו תפורים. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

"אני לא מדבר על כניסת הרפורמים, עוד לא הגענו לזה. זה הרבה יותר גרוע, על זה אנחנו לא מספיקים לדבר. זאת לא הכרה, זאת שליטה שלהם בדברים המרכזיים.

"הם לא יוכלו לעשות פה מה שעושים בחו"ל, חתונה עם כומר.. אבל לתת סוג יהדות אחרת למכור את זה כ"יהדות" אחרת, בצורה מזויפת, זה הם יכולים לעשות. הם יהיו בתוך המהלכים הממשלתיים, הממשלה תשתמש בהכרה שלהם כדי לתת מענה לאזרחים הרגילים".

ח''כ אורי מקלב בריאיון לישי כהן
ח"כ אורי מקלב בריאיון לישי כהן
הגדלה

באשר למינוי של ח"כ גלעד קריב ליו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת, אמר מקלב: "אני מכיר את ועדת החוקה וכמה השפעה יש לה, ועדת חוקה אמיתית היא לא ועדת קורונה. נאי בהחלט חושב שלזמן רב זה אסון ממש. ההשפעה של היו"ר היא מאוד גדולה. זה דברים לדורות, לעשרות שנים קדימה. 

לדבריו: "זה נפתלי בנט וזה כל הממשלה, הוא לא בר השפעה. בוודאי שהוא אחראי על זה. האם נחנו סומכים שהוא יעמוד על הדת? הוא לא יכול".

צפו בריאיון המלא