אאא

הבוקר (חמישי) הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום כנגד יוסף אל באז, אימאם העיר לוד, בחשד שהסית לאלימות במהלך מבצע 'שומר החומות'. עוד מואשם האימאם בהפעלת איומים כנגד סגן ראש עיריית לוד, יוסי הרוש.

כזכור, לפני כשלשה שבועות עצרה המשטרה את שיח׳ יוסף אלבאז, אימאם העיר לוד, שהרבה להתראיין בכלי תקשורת בזמן המהומות ופרעות הערבים בעיר.

בלשים של היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות הגיעו הלילה לביתו של האימאם בעיר לוד ועצרו אותו לאחר שפרסם בפייסבוק סרטון של רצח שוטרים וכתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק...".

מהמשטרה נמסר כי האימאם נעצר בחשד: "להסתה לאלימות, טרור ואיומים, החשוד נחקר ברגעים אלה במשרדי היחידה ובכוונת המשטרה להביאו במהלך היום לבימ"ש לדיון הארכת מעצר".

לאחר פרסום הפוסט של האימאם, ח"כ איתמר בן גביר הגיש תלונה נגדו: "לא מדובר בפרובוקציה זניחה, אלא בהסתה מהדרג החמור ביותר נגד שוטרים, מקומו של השייח' אלבאז בכלא. המשטרה חייבת לפתוח בחקירה ולמצות איתו את הדין. הסתה מסוגלת להרוג וצריך להפסיק אותה לפני שיהיה מאוחר".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, מסר: "אני שמח שבעקבות פניותיי הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום נגד השיח המסית אלבאז מלוד ומברך את הפרקליטות שהתייחסה לכך ברצינות. למרות זאת, זה לא מספיק: צריך להגיש כתבי אישום נגד כל המסיתים. ברשת קיימות עוד מאות קריאות הסתה נגד יהודים, ועל הפרקליטות לטפל גם במקרים אלו במלוא החומרה, למצות את הדין ולהגיש כתבי אישום נגד כל המסיתים".