אאא

אחרי 30 שנות שירות במשטרת ישראל, בהן שש שנים בדרגת ניצב בתפקיד מפקד מחוז, הודיע היום (שלישי) במפתיע מפקד מחוז מרכז, ניצב משה ברקת, למפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, על החלטתו לפרוש ממשטרת ישראל בחודשים הקרובים.

ניצב ברקת אמר למפכ״ל שלאחר שירות ציבורי מגוון ותובעני במשטרת ישראל, הוא חש כי מיצה מסלול חיים חשוב ומרתק זה, וכעת הוא בוחר לצאת לדרך חדשה. לפני חצי שנה מונה ברקת למפקד מחוז מרכז, במסגרת תפקידו החדש פיקד בין היתר על המהומות שהתקיימו בעיר לוד וסביבתה במהלך ימי מבצע 'שומר החומות'.

יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ תקף אז את ברקת ואף קרא להתפטרותו. "משטרת ישראל פשטה את הרגל באירועי לוד גם הלילה, והזחיחות והיהירות, והניתוק של מפקדיה מלמדים שיש לנו משטרה חולה אנוש, מלמעלה עד למטה. וכמובן, מול יהודים היא הייתה ונשארה חזקה, מה שמוסיף חטא על פשע", כתב סמוטריץ. יחד עם זאת, לא ברור לפי שעה אם ישנו קשר בין המהומות לבין ההתפטרות היום.

ניצב ברקת סיכם עם המפכ״ל שימשיך בתפקידו ככל שיידרש, ופרישתו תתבצע רק לאחר איתור מפקד מחוז חדש שיחליף אותו, ולאחר השלמת הליך העברת מקל מוקפד לשם שמירת הרצף הפיקודי ויציבות שגרת הפעילות של המחוז.

ניצב ברקת, בן 54, תושב מודיעין נשוי, אב לשניים וסב לנכדה מילא שורה של תפקידים בליבת העשייה של משטרת ישראל, לרבות עוזר מפכ״ל, מפקד מרחב דוד במחוז ירושלים, ראש חטיבת השיטור באג״ם, המזכיר הביטחוני לשר לביטחון הפנים ומפקד מחוז שומרון ויהודה.

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הגיב לפרישת ברקת. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, כתב: "הכשל שהתגלה בתפקוד המשטרה בזמן פרעות תשפ"א מצדיק גל של התפטרויות, אולם אין די בכך, האירועים בערים המעורבות חשפו כשל משמעותי בשיטת ההפעלה של משטרת ישראל ובקריאת המציאות המורכבת של ערביי ישראל שחלקם מסרבים להכיר במדינת ישראל כביתו של העם היהודי".