אאא

משרד הבריאות הודיע, כי הוא מאשר לילדים בגילאי 5 עד 11 הנמצאים בסיכון מרבי להתחסן מפני הקורונה. זאת בהמשך למבצע חיסון נערים בגילאי 12-18. ההנחיה תצא לפועל ב-1 באוגוסט הקרוב.

על פי ההוראות, ילדים בגילאי 5-11 הנמצאים תחת אחת מן ההגדרות הבאות: חולי סרטן, בעלי דיכוי חיסוני חמור, השמנת יתר חמורה (BMI של מעל אחוזון 99), אי-ספיקת לב או יתר לחץ דם ריאתי, הפרעה נוירו-התפתחותית כולל פרכוסים ותסמונות מולדות, מחלת ריאות כרונית קשה. יוכלו להתחסן.

כזכור, אתמול דווח ב'ניו-יורק טיימס', כי חברות החיסונים 'מודרנה' ו'פייזר' ממשיכות בניסויי החיסון שלהן, ומתחילות לבצע ניסויים גם על ילדים בין הגילאים 5-11. שתי החברות ביצעו בעבר ניסויים בקבוצת הגיל 5-11, אך מנהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA הורה לחברות לבצע ניסויים ב-3,000 ילדים, בכדי לאתר את תופעות הלוואי הנדירות, בראשן דלקת שריר הלב, תופעה שנמצאה דווקא אצל מחוסנים צעירים. על פי בכיר באחת מהחברות, בניסוי הקודם השתתפו כ-1,500 ילדים.

יחד עם הניסויים, טרם ידוע מתי ה-FDA יחליט לאשר חיסונים ילדים בקבוצת הגיל הזו, ומה יהיו התנאים, אך כאמור בישראל משרד הבריאות אישר את מתן החיסון לילדים הנמצאים בקבוצות סיכון מרבי.