אאא

סמיון גרפמן, פעיל חברתי מוכר וכוכב רשת, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' ותקף בחריפות את יו"ר 'ישראל ביתנו' ושר האוצר, אביגדור ליברמן, בשל הגזירות הכלכליות על הציבור החרדי וקרא לו לפרוש מהחיים הציבוריים. צפו בריאיון המלא. 

קטע מהריאיון

באשר להעלאת המיסים על מוצרי חד פעמי, אמר סמיון: "יש בין שש לעשר נפשות במשפחה חרדית. אם אתה עושה שלוש ארבע ארבע ארוחות ביום, אפילו אם היה להם מדיח. ואין, ועד כמה שאני יודע גם אין מקום בדירות הקטנות האלה למדיח. אבל גם אם היה, זה אומר עשר פעמים ביום רק למלא. נו קאם אן".

לדבריו: "למרות שאומרים שליברמן הוא הפנים שלנו, הוא לא הפנים שלנו (העולם מברית המועצות. י-כ). הוא אף פעם לא היה הפנים שלנו. הוא התחזה לפני שלושים שנה כמייצג שלנו כדי לתת לנו פנסיות, הוא בחיים לא עשה את זה.

סמיון גרפמן בריאיון לישי כהן
סמיון גרפמן בריאיון לישי כהן
הגדלה

"אחר כך הוא התחיל לשנות, לשנות צבעים. פתאום אמר שרק הוא יכול לטפל בבעיית חמאס ולנצח אותם. תגיד לי דבר אחד שהוא עשה שאפשר להיות גאה בו. חוץ מלהכניס חצי ממפלגה שלו לכלא. אבל הוא 'לא ידע מה קורה'".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אם צופה בך ליברמן - מה אתה רוצה להגיד לו על הגזירות הכלכליות?

"אתה עושה עוול בעצם קיומך ותפקידך, אתה עושה נזק למדינה הזו. אני מקווה שאתה תתעורר על עצמך לפני שזה מאוחר מידי ותפרוש כבר.

"כל האנשים שהיו אחריך, יושבים בכלא. חלק נעמדים לידך כדי לפגוע בציבור הכי חלש במדינה הזו. מה אתה רוצה שיזכרו ממך?!".

סמיון הוסיף כי: " יש שנאה לציבור החרדי, זה מגיע מאנשים שלא מבינים שהציבור הזה לא שונה משום ציבור אחר. זה המנהגים שיוצרים את השנאה ורוכבים עליה".