אאא

היום אחר הצהריים (שני) עלה ראש הממשלה נפתלי בנט לנאום במליאת הכנסת במסגרת דיון '40 חתימות' אותו יזמה האופוזיציה.

במהלך נאומו אמר בנט:  "בואו נדבר על מבחן התוצאה. בעזה במשך 12 שנה הבלגתם מול רקטות, אצלנו על בלון אנחנו תוקפים. ירשתם לבנון לפני 12 שנה והותרתם חיזבאללה עם פי עשרה טילים על כל נקודה בישראל. את כל ההזמנה הזו הותרתם לנו ובגלל זה תקציב הביטחון הוא ענק. דרשנו וקיבלנו לסגור פערים כדי לבנות את חומות".

בעניין התקציב אמר בנט: "זהו התקציב הנועז ביותר, החזק ביותר, החברתי ביותר, הצודק ביותר". עוד הוסיף ואמר כי "תחת המשמרת שלכם הפקרתם את הנגב - אנחנו נסדיר את הנגב. כי אנשים לא יכולים לחיות באוויר. אנחנו בונים את המדינה. מה זה ישראל הראשונה והשנייה? יש ישראל אחת! תפסיקו עם זה! כולנו עם אחד! מספיק עם זה!".

מוקדם יותר נאם יו"ר התורה חבר הכנסת משה גפני אמר: "הממשלה שלך עלתה ואיתה הקורונה, במהירות שיא. הקורונה הגיעה בגלל הממשלה הזו, שהיא לא עשתה דבר על מנת שהקורונה לא תבוא. אני שואל - למה חודש שלם דשדשתם כשהיה ברור שהחיסונים הוזמנו? למה לא עשיתם כלום? לא ניחנת בכישורי ראש ממשלה".

בנאומו של ראש הממשלה חברי אופוזיציה רבים הפריעו עם קריאות ביניים שונות כנגד בנט, ומספר חברי כנסת, בהם יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הוצא ממליאת הכנסת בידי יו"ר הכנסת מיקי לוי.

יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו אמר בתגובה לנאום ראש הממשלה כי "באולימפיאדה לכישלונות הממשלה הזאת הייתה מביאה שלוש מדליות זהב: נכשלה בקורונה, נכשלה מול איראן ונכשלה בכלכלה עם העלאת מיסים ומחירים על חשבון כל אזרחי ישראל, תוך פגיעה במעמד הביניים".

"במשך כל העשור האחרון, סירבתי בנימוס, לבקשות חוזרות ונשנות לנשיאים אמריקאים להתחייב להודיע להם על פעולות מול איראן. מדובר בעניין קיומי לישראל, וכשיש לך עניין כזה, יתכנו גם הפתעות. אתם תוך שבועות, הפכתם אותנו למעין מדינת חסות עם חובת דיווח. אם אין לנו עצמאות לפעול לביטחוננו, אין לנו עצמאות". אמר נתניהו.

יו"ר 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר במליאת הכנסת: "אתוס הדו קיום כובש את האתוס הציוני המכונן ולא מאפשר אחדות אמיתית. כשקוראים לממשלה הזו ממשלת אחדות, בפועל היא בונה אחדות פיקטיבית. ממשלה כזו עתידה להתפרק. בתקציב שאושר אין בריח תיכון, כל אחד נטרל אחד את השני, אין מטרה".