אאא

בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בהכאת בחור חרדי, אתמול (שלישי) בירושלים. החשוד נעצר לאחר ששוטרי יס"מ, ששהו בזירת התקיפה, הבחינו בתוקף כשהוא מכה את הבחור באמצעות גיטרה מתוך מטרה לגנוב ממנו את קופת הצדקה שהייתה ברשותו.

ברשותו של החשוד נמצא ארנק ובו רישיון נהיגה של אישה זרה. בחקירתו הודה החשוד כי ניסה לגנוב את קופת הצדקה מהבחור, וטען שאביו תרם כסף לארגון שאליו שייכת הקופה ובנוסף הוא עני, ולכן מגיע לו מהכסף המיועד לעניים.

כשנשאל על רישיון הנהיגה שנמצא ברשותו, השיב כי קיבל את הרישיון מאדם אחר שביקש ממנו למצוא את האישה המקורית ולעשות "השבת אבידה". החשוד הכחיש כי תקף את הבחור בעת שניסה לגנוב ממנו את הקופה.

עורכת דינו של החשוד טענה בבית המשפט כי כל האירוע התרחש אחרת לגמרי. לטענתה החשוד התווכח עם הבחור החרדי, שעמד בדוכן תפילין, ולאחר שנטל את קופת הצדקה הבחור החל לרדוף אחריו. כדי להדוף את הבחור ממנו הרים החשוד את הגיטרה. כך לדבריה שאין להאשים את החשוד בתקיפה אלא בגניבה בלבד.

"אני סבורה שבוודאי אחת הפעולות הראשוניות היא לצפות במצלמות אבטחה שהשוק מרושת בהן ואפשר יהיה לראות מי רודף אחרי מי ומי תוקף, אם הייתה שם תקיפה", אמרה. "לגבי אחזקת רכוש חשוד כגנוב, כמי שגר ברחוב במשך חודשיים מן הסתם הוא אוסף לעצמו מציאות כאלה או אחרות".

כאמור לבסוף בית משפט האריך את מעצרו בחמישה ימים.