אאא

סגר עוד לפני החגים? על פי דיווח ב'חדשות 13', שרים בכירים בקבינט הקורונה וכן בכירים במשרד הבריאות העלו את האפשרות בדיונים שונים לשקול את האפשרות להכניס את המדינה לסגר - כבר בשבועיים הקרובים.

על פי הפרסום, אחד מהשרים הבולטים שתומך במהלך הוא שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, תוך התחשבות בעובדה שעל פי ההערכות התחלואה בישראל צפויה לנסוק בעוד כחודש ולהביא למצב בו המדינה תזדקק להיכנס לסגר בכל אופן.

סיבה נוספת ללכת לסגר מיידי - היא הערכה של בכירים במשרד הבריאות כי סגר יניע את מי שעדיין לא התחסנו כנגד הנגיף, ייצאו בכל זאת ויקבלו את שתי מנות החיסון.

מוקדם יותר היום (רביעי) אמר ראש הממשלה נפתלי בנט כי "ישראל אזרה אומץ ואנחנו הראשונים בעולם שמתחסנים בחיסון המשלים, החיסון השלישי. זה לא דבר מובן מאליו, זו החלטה מקצועית, אבל חיונית כדי לנסות להימנע מאמצעים יותר קשים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"הנה הסיפור בצורה הכי פשוטה: המטרה שלנו היא לשמור על ישראל פתוחה אבל לא להגיע למצב שבתי החולים, חלילה, יצטרכו להגיד: 'אין לנו מקום'".

"זה לא יכול לקרות במדינת ישראל. המטרה שלנו היא לא להגיע לזה, ואנחנו יודעים מתי ללחוץ על הברקס. ביחד אנחנו יודעים למנוע הגעה לאותה תקרה".

עוד אמר בנט, "כדי שלא נצטרך להגיע למגבלות הרבה יותר קשות אנחנו נתחסן, נעטה מסכות, ונשמור על ריחוק. זה בידינו".