אאא

 קבינט הקורונה התכנס הערב (רביעי), וקיבל החלטות חדשות. בדיון השתתפו: שר הבריאות, שר הביטחון, שר החוץ, שר המשפטים, שרת התחבורה, השר לביטחון פנים, שרת הכלכלה, שרת הפנים, שרת החינוך, שר התיירות, שר הבינוי והשיכון, השר לשירותי דת, שר במשרד האוצר ושרת המדע והטכנולוגיה.

כמו כן, השתתפו בדיון, מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד הבט"פ, מנכ"לית משרד התחבורה, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מפקד פיקוד העורף, ממונה הקורונה, ראש שירותי בריאות הציבור, הממונה על נתב"ג והמעברים, המשנה לראש המל"ל, וכן פרופ' רן בליצר ופרופ' ערן סגל.

שר החוץ השוהה בימים אלו במרוקו, השתתף רק בתחילת הדיון באמצעות הזום, ואילו שר האוצר איווט ליברמן, כך על פי הדיווחים, לא השתתף כלל בישיבות.

במהלך הדיונים ניטש ויכוח על נושא החיסונים בבתי הספר, כאשר השרה שאשא ביטון נותרה עיקשת בדעתו - לא לעשות חיסונים בבתי הספר, ואילו השרה שקד והשר אלקין ניסו להשפיע שכן יעשו חיסונים בבתי הספר.

גם על מתווה החתונות היה ויכוח בקבינט ולבסוף הוחלט על צוות שרים בראשות בנט והשרים; ליברמן, הורוביץ ופרקש הכהן, שיחליטו על הגבלות מספר המשתתפים בחתונות.

חשוב לציין, כי שקד ואלקין, היו הקולות הבולטים להגביל מספר משתתפים בחתונות, אך בסוף, הם לא יהיו חלק מצוות השרים שידון בזה. ליברמן, לעומת זאת, שמתנגד להגבלות, כן יהיה חבר בצוות.

אלו החלטות הקבינט

החלת מתווה "התו הירוק" על כל ענפי המשק, למעט קניונים ומסחר. התו הירוק יוחל החל מגיל 3, ותשלום עבור הבדיקות יתבצע על פי המתווה הבא:

• גילאי 0-3: פטורים

• גילאי 3-12: בדיקות במימון המדינה ללא מגבלה החל מה-18 באוגוסט 2021

• גילאי 12 ומעלה: בדיקות במימון פרטי (רק עבור לא מחוסנים מבחירה)

יצוין, כי מועד כניסתו לתוקף של התו הירוק המורחב יהיה ביום רביעי בעוד שבוע (18/8), בכפוף לאישור התקנות הרלוונטיות.

החלת מתווה "התו הסגול" בקניונים ובבתי מסחר, ע"י הגבלת תפוסה ביחס של אדם אחד לכל 7 מטרים. חנויות שגודלן עד 100 מטרים יוחרגו, ולא יוחל בהן התו הסגול. מועד כניסתו לתוקף של התו הסגול המורחב יהיה ביום שני הקרוב (16/8), גם בכפוף לאישור התקנות הרלוונטיות.

הגבלות התקהלות באירועים המוניים:

1. אירועים ללא מקומות ישיבה מסומנים:

- בחלל סגור - תותר כניסתם של עד 1,000 אנשים.

- בחלל פתוח - תותר כניסתם של עד 5,000 אנשים.

2. אירועים בעלי מקומות ישיבה מסומנים - ללא הגבלה, בהתאם לתו הירוק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

3. באירועים בבתים פרטיים ודומיהם (שבהם לא חל תו ירוק) תיקבע מגבלת התקהלות כדלקמן: במקום סגור - עד 50 אנשים. במקום פתוח - עד 100 אנשים

מועד כניסת ההגבלות לתוקף יהיה ביום רביעי בעוד שבוע (18/8), בכפוף לאישור התקנות הרלוונטיות.

עוד הוחלט בישיבת הקבינט: להסמיך את רה"מ, שר הבריאות, שר האוצר, שרת הכלכלה ושרת החדשנות והמדע לגבש מתווה בעניין אירועים ושמחות, שיובא לאישור בהקדם.

במקביל, אושרו התקנות ליישום המתווה לפתיחת מערכת החינוך, כפי שסוכם בין שרי החינוך והבריאות.