אאא

יום לאחר שחרדי מבוגר הוכה ברחוב בבורו פארק במסגרת ריב על חנייה, והופל לקרקע - התוקף נעצר.

משטרת ניו יורק עצרה את אדם פרנקו בקשר לתיעוד שפורסם ב'כיכר השבת', שבו הוא נצפה סוטר באכזריות לשכנו, יצחק לופלר בן ה-65.

כזכור, ברחוב 39 בבורו פארק פרצה ביום רביעי בשעות הצהריים מהומה: בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות, נראה אדם פותח בצעקות על יהודי מבוגר, ולאחר מכן סוטר על פניו ומפילו על הרצפה. 

ל'כיכר השבת' נודע, כי שמו של היהודי בעל החזות החרדית, הוא יצחק לופלר והוא בגיל 65. המשטרה מסרה כי התוקף מוכר לה, ומתגורר בסמוך לקורבן.

ביום חמישי, יום לאחר האירוע, עצרו שוטרים של משטרת ניו יורק את אדם פרנקו, בן 26 ותושב ברוקלין, שהואשם בתקיפה.

 רגעי התקיפה (צילום: לפי סעיף 27א')

כעת מתבררים פרטי האירוע: יצחק לופלר, שעוסק לפרנסתו בעבודות אינסטלציה, הגיע לביתו של לקוח והחנה את הטנדר שלו בסמוך לחנייה של פרנקו. בוידאו נצפה פרנקו מתווכח עם לופלר, וטוען שהוא חוסם לו את החנייה - למרות שבתיעוד נראה שהמעבר פנוי לחלוטין.

לופלר השיב שאם יהיה צורך, יזיז את הטנדר, אך פרנקו החליט לתקוף את לופלר, סטר בפניו בעוצמה עד שהחרדי המבוגר נפל ארצה, שם שכב שרוע עד שהצליח לקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כתב של 'המודיע' האמריקני בדק ומצא שהחנייה שפרנקו מתעקש עליה היא בכלל לא חוקית, כך לפי רישומי העירייה.

בנוסף, ראיין העיתון שישה שכנים של התוקף, שמספרים על אדם אלים, שאנשים מפחדים ממנו. לפי אחד הדיירים, "הוא אדם מפחיד, נוראי ומרושע מאד. אם מישהו רק מתקרב למקום החנייה שלו, הוא צורח".

שכן נוסף סיפר כי "אנחנו מפחדים מהאיש הזה. כשאנחנו עוברים ליד ביתו והוא עומד שם, אנחנו עוברים לצד השני של הכביש".

סרטון זה מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל [email protected] השימוש בסרטון נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007