אאא

150 מתפללים שחזרו מאומן אחרי ראש השנה, והוזמנו לחקירה משטרתית בגין זיוף מרמה והפצת מחלה, קיבלו הודעה כי חקירתם בוטלה. כך מפרסמת היום (ראשון) העיתונאית עינב קרנר בגל"צ. הסיבה לביטול החקירה היא כי בדיקתם בנתב"ג, כמו זו שנערכה באומן, יצאה שלילית, בשונה מבדיקתם במד"א שבה יצאו חיובית ובגינה הוזמנו לחקירה.

מדובר במאה וחמישים חולים מתוך קרוב ל-200 שהוזמנו לחקירה. את השאר טרם איתרו אולם ההנחה היא כי החקירה נגד נוספים תתבטל אף היא.

העיתונאי יאיר שרקי, שליווה את הפרשייה מתחילתה, קבע כי "מגיעה לחסידי ברסלב התנצלות". הוא ציין: "היה ברור מהרגע הראשון, שהפער בין תוצאות בדיקות מדא לבדיקות PCR מקומיות הוא השורש לחשד ה״זיוף״. מניח שיהיו כמה שבאמת זייפו, אבל הרוב הלכו ונבדקו שוב ובאמת יצאו שליליים, והבדיקות החוזרות בנתב״ג שיצאו שליליות הן ההוכחה".

יו"ר הציונות הדתית, שתקף את בנט בעקבות הנחייתו כבר לפני שבועיים, התייחס לביטול החקירות, וצייץ: "מהמר שלא נשמע התנצלות משלל פוליטיקאים פופליסטים, החל מבנט ועד הורביץ', שרצו לעשות סיבוב על גבול האנטישמי על גבם של השבים מאומן כדי להסיט את תשומת הלב מהמחדלים הקולוסליים שלהם בטיפול בקורונה, מחדלים שעלו בלמעלה מאלף מתים מאז הקמת הממשלה ועומס מטורף על בתי החולים. תתביישו לכם".

כזכור, יממה אחרי ראש השנה הוזמנו לחקירה משטרתית קרוב ל-200 חוזרים מאומן, בהנחיית ראש הממשלה נפתלי בנט - צעד שעורר ביקורת רבה בקרב רבים, בטענה לאכיפה בררנית וחריגה. שבוע וחצי אחרי מתברר, כאמור, כי רבים מהמגיעים ארצה כלל לא היו חיוביים לקורונה.

לפני שבועיים לשון ההודעה שיצאה בנושא קבעה כי "לכולם יפתחו תיקים פליליים והעבירות יטופלו בחומרה. מדיניות היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות, יחד עם ממשלה ישראל, הוחמרה והעבירות יטופלו וימוצה עם פורעי החוק הדין עד תום".