אאא

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, תקף הערב (מוצאי שבת) בשיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים את רפורמת הכשרות של השר לשירותי דת, מתן כהנא, אותה הוא הגדיר  כ"הרס הכשרות" וחשף את התנאי כדי להסכים לנהל מו"מ: הוצאת המתווה מחוק ההסדרים.

במהלך שיעורו התבטא הרב הראשי: "חבל עכשיו רוצים לקחת את כל הכשרות ולהרוס הכל. יבואו אנשים מסכנים מנתיבות ומקומות כאלו יראו 'הכשר הרבנות' ויבואו לאכול, אוי ואבוי, מי יודע אם הביאו חסה חסלט או חסה רגיל. לפי  מה שהם אומרים, המשגיח יבוא פעם בשבוע, בשעה שהמשגיח לא נמצא יבואו בלילה ויביאו 'בשר חמורים בשרם', יביאו כל מיני דברים כאלו".

הרב יוסף הדגיש: "החרדים לדבר ה' יש כל מיני בד"צים, אבל העם שבשדות, של באר שבע, עפולה וטבריה, הם רואים רבנים חותמים.. זה מה שהם רוצים לעשות, להפקיע לנו את הכשרות".

לדבריו: "אנחנו נאבקים בדבר הזה. ברוך ה' אין  לי בן שאני רוצה אותו דיין, ולא גיס ולא חתן ואני גם לא רוצה להמשיך  בבית הדין הגדול. אין לי שום נגיעות, אני נלחם לשם שמיים, על הכשרות. אוי ואבוי אם הדבר הזה יעבור".

הראשל"צ חשף את התנאי שלו כדי להסכים לנהל משא ומתן עם השר כהנא, אותו הוא מחרים, ואמר: "הם אומרים שיעשו פשרה. פשרה?  שיוציא את זה בבקשה מחוק ההסדרים ואז נראה אם אתה מוכן לפשרה, זה הרס חומת הכשרות".