אאא

פרטים חדשים שנחשפים הבוקר (שני) מעלים כי המחסל, שיועד לרצוח את המיליארדר הישראלי טדי שגיא, שכר קורקינט חשמלי וחצה כמה פעמים את הגבול בין החלק הדרומי לחלק הצפוני של המדינה כדי לבדוק את השטח. כך פורסם ב'ידיעות אחרונות'.

בתוך כך, הבוקר (שני) שוחח הדן אורנשטיין, יועץ התקשורת של קבוצת טדי שגיא, עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM והתייחס לסיכול החיסול של המיליארדר, אמש, וטען כי מדובר בוודאות באירוע ביטחוני.

"ניסיון הפיגוע לא יועד ספציפית לשגיא אלא לישראלים שעובדים בקפריסין", אמר אורנשטיין. לדבריו, "אם היו נתקלים בטדי שגיא אני מניח שהיו שמחים לפגוע בו אבל היה מדובר בניסיון פיגוע בישראלים שנמצאים על אדמת קפריסין".

לפי דיווחים באתר Philenews, המתבססים בין היתר על גורמים במשטרה המקומית בקפריסין, המחסל נשא עמו דרכון רוסי ונעצר בשבוע שעבר לאחר שעורר את חשדן של הרשויות, זאת בשל חציית הגבול הממושכת שלו לאחרונה.

במכונית השכורה שבה נהג מצאו השוטרים, כך לפי הדיווחים, אקדח, קליעים ומשתיק הקול. עוד עולה כי הוא החנה את מכוניתו בסמוך למקום שבו התגוררו ועברו ישראלים שלכאורה היו יעד לחיסול.

עוד דווח הבוקר ב-Ynet, כי מטוסו של טדי, שככל הנראה אף הוא עצמו היה עליו, המריא מלרנקה שבקפריסין יומיים לפני מעצרו של החשוד בחיסול. ייתכן שזה בשל התראה שקיבל מהרשויות בקפריסין על הכוונה להתנקש בחייו.

טדי שגיא מדורג במקום השישי ברשימת הישראלים העשירים של ׳פורבס׳ והונו לפי הערכות עומד על חמישה מיליארד דולר.

בתחילה דווח באתרי החדשות כי שמו של המיליארדר הישראלי הוא טדי שגיא בן 48. אך שגיא דחה זאת ומטעמו הוסבר כי מדובר באירוע טרור איראני שסוכל, וכי היעד לחיסול לא היה טדי שגיא. "מדובר באירוע טרור איראני - שסוכל", נמסר מקבוצת טדי שגיא. "היעד לחיסול איננו טדי שגיא אלא ישראלים בקפריסין. מצער שקל כל כך לפרסם מידע שגוי ולפגוע בשמו של אדם".