אאא

ישיבת הממשלה השבועית התכנסה הבוקר (ראשון) ובה ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס לאישור התקציב, הירידה ברמת התחלואה בקורונה וההתפתחויות בלבנון ובעיראק.

בנוגע לאשרור התקציב אמר כי "נביא אותו בסוף החודש או בתחילת החודש הבא לאישור הכנסת. מדובר בתקציב חשוב, גדוש רפורמות, שמחזיר סוף סוף את המדינה למסלול ומביא בשורות רבות לאזרחי מדינת ישראל".

"כאן מגיעה מילה טובה", הוסיף, "לידידי, שר האוצר אביגדור ליברמן, ובכלל לכל שרי הממשלה על שיתוף הפעולה".

בהמשך אמר בנט: "אני קורא כאן לחבריי סביב שולחן הממשלה, ובמיוחד לחברי הכנסת בקואליציה: אנחנו צריכים עכשיו להתמקד בהעברת התקציב, זו המשימה העיקרית לשבועות הקרובים. לשמור על היציבות הקואליציונית כדי שנוכל לקדם את המטרות המשותפות שלשמן התכנסנו ויצאנו לדרך יחד".

הוא הוסיף: "בואו נתמקד, במיוחד בשבועות הקרובים ובכלל, במשותף ולא במחלוקות, אין טעם להרעיד את הספינה. גם כשממש בוער להגיב, כשמישהו בטוח שהוא צודק - לחשוב על המטרה הגדולה יותר. העם שבע מחלוקות וריבים קטנוניים, הוא מצפה מאיתנו, מחברי הממשלה וחברי הקואליציה, למשהו אחר. אני משוכנע שנצליח".

בהמשך אף התייחס לירידה בתחלואה: "בשעה טובה, בסוף השבוע ירד מספר החולים הקשים והמגמה החיובית נמשכת. אפשר לומר בזהירות שאנחנו מנצחים את הגל הרביעי, גל הדלתא, אבל זה לא נגמר עד שזה לא נגמר".

"אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז ולא מורידים מסכות", הדגיש, "לכן בזמן שאנחנו מנהלים את היציאה ההדרגתית מהדלתא אנחנו מכינים את התשתית לתרחיש אומגה, כשם קוד לווראינט חדש וכמובן נערכים לחיבור של השפעת והקורנה בחורף".

ראש הממשלה הוסיף: "משרדי הבריאות והחינוך יגישו מחר המלצות בעקבות פיילוט הכיתה הירוקה, ומחר נקבל החלטה סופית בעניין הרחבת התוכנית לגני הילדים ולכלל מערכת החינוך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 "350 אלף סטודנטיות וסטודנטים שבו לספסלי הלימודים, לא בזום אלא בקמפוס. המדינה פתוחה, המשק פתוח ושגרת החיים ממשיכה כסדרה", הוסיף בנט, "זאת תוצאה של מדיניות הממשלה, של כל חברי הממשלה בגל הרביעי, מדיניות שהצליחה מאוד וכאמור אנחנו לא נכנסים לשאננות".

בנוגע להתפתחויות בלבנון ובעיראק (קרבות בלב ביירות שבלבנון ותבוסה למפלגות הפרו-איראניות בעיראק) אמר כי "בשני המקרים אנחנו רואים התפתחויות ומגמות מלמטה".

"כוחות שפשוט נמאס להם מהשליטה ומההשפעה האירנית. אם זה חיזבאללה בלבנון ואם מיליציות שיעיות במקרה של עירק, שספגו מכה קשה בבחירות שהתקיימו שם בשבוע שעבר.

"תזכרו - זה הטאץ' האירני, כל מקום שהם נכנסים אליו נכנס לסחרור של אלימות עוני וחוסר יציבות וכישלון. מקווה גם בשביל העם הלבנוני וגם בשביל העירקים שיצליחו להשתחרר מהלפיתה החונקת של משמרות המהפכה ולבנות לעצמם עתיד טוב יותר" אמר לסיום".