אאא

ראש הממשלה נפתלי בנט, שנותר לעשות את השבת ברוסיה בשל היארכות פגישתו עם הנשיא פוטין, התארח בידי הקהילה היהודית בעיר, בראשותו של שליח חב"ד הרב שלום לאזאר, שדאג לתפילות השבת ולאוכל כשר בעבור חברי המשלחת.

מבעוד מועד התארגנה הקהילה היהודית להכין את כל צרכי השבת, יחד עם ספר תורה, סידורים וטליתות. מזון בשפע רב לסעודות השבת לכל המשלחת ופמליית ראש הממשלה.

סעודת השבת של המשלחת התקיימה בבית מלון, בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט. לפני קידוש הודה בנט לכל המשלחת על המאמץ והכוחות שכל אחד ואחת השקיע להצלחת המפגש, ושיתף בכך שהפגישה עם הנשיא פוטין הייתה חמה ולבבית, כאשר הייתה גם מאוד מפורטת עם הבנה הדדית ורצון להמשיך בשיתוף פעולה של שני הצדדים.

הרב שלום לאזאר, שליח חב''ד בסוצ'י, מקבל את בנט בשדה התעופה ביום שישי (צילום: הקהילה היהודית בסוצ'י)
הרב שלום לאזאר, שליח חב"ד בסוצ'י, מקבל את בנט בשדה התעופה ביום שישי (צילום: הקהילה היהודית בסוצ'י)
הגדלה

בנט המשיך את דבריו מתוך פרשת השבוע, ואמר: "מה שאני לומד מאברהם אבינו ועקידת יצחק, שאמונה וביטחון זו לא פוליסת ביטוח עם הקב"ה, שתמיד הכל מובן, אלא כשמישהו מאמין, ייתכן שיהיו קשיים, יהיו נפילות, אך אמונה בהשם היא לעשות הכל, את המקסימום שאנחנו יכולים לעשות, ולהאמין שהשאר בידיו והוא כבר יסדר הכל בדיוק כפי שצריך להיות. אני רוצה להודות לחב"ד, ארגון יהודי שאין שני לו בעולם, על קבלת הפנים החמה, ועל מסירותם ועבודת הקודש שהם עושים כאן ברוסיה, ובכל פינה בעולם", סיים בדבריו ראש הממשלה.

לאחר שהרב שלום לאזאר קידש והתיישבו לסעודה, הוא נשא דברי תורה על פרשת השבוע וחשיבות מצות הכנסת אורחים, והוסיף: "אני רוצה להודות לראש הממשלה ולכל המשלחת על הזכות הגדולה לארח אתכם כאן בסוצ'י בשבת מיוחדת זו. הרבי מליובאוויטש מסביר את החשיבות הגדולה שיש ללוות את האורח.

הכנות במטבח הקהילה היהודית לאירוח ראש הממשלה (צילום: הקהילה היהודית בסוצ'י)
הכנות במטבח הקהילה היהודית לאירוח ראש הממשלה (צילום: הקהילה היהודית בסוצ'י)
הגדלה

"בהשגחה פרטית נשארתם כאן לשבת, וזיכתם אותנו לא רק לקבל את פניכם, אלא גם ללוות אתכם כראוי; אני רוצה להודות לכם על קידוש שם ה' שעשיתם כאן בעיר, והחיזוק שזה נתן לקהילה שלנו ולכל יהודי רוסיה".

בשיחה פרטית לאחר מכן, ראש הממשלה אמר לרב: "הנשיא סיפר לי על היחסים הטובים שיש כאן עם הקהילה היהודית. אני רוצה שכל שליחי חב"ד ידעו - אני מעריץ אתכם בלי גבול, אוהב אתכם, חזקו ואמצו, ותמשיכו לעשות חיל".