אאא

שוב קמים בבוקר ולא רוצים לצאת מהמיטה? או אולי מחפשים להתרענן? האם אתם צריכים לעזוב את מקום העבודה שלכם? הנה שש סיבות שיעזרו לכם להחליט האם לקום וללכת:

1. שיעמום

אם אין לך רצון לקום בבוקר לעבודה, הן כי כבר מיצית והן כי אתה לא משתלב בחברה – כנראה שהגיע הזמן ללכת.

2. חוסר נשימה

אם אתה חוזר מהעבודה "חסר נשימה" כי יש עליך עומס משימות ואתה לא חוזר הביתה מרוצה ועם חיו, הגיע הזמן לבדוק מקום נוח יותר.

3. תכליתיות

אם אתה מרגיש שאתה לא באמת מועיל ומקדם דברים וכי יכולים להסתדר בלעדיך – כנראה שעליך לחפש מקום משמעותי יותר. הרי אנחנו רוצים להרגיש שאנחנו משמעותיים עם תחושת סיפוק.

4. קידום

אם כבר עברה תקופה ולא קודמת (במידה ואתה מחפש להתקדם) – הן קידום כספי והן קידום תפקודי הרי שלפעמים אם אתה לא מתקדם אתה חוזר אחורה, וכדאי למצוא מקום עבודה אחר.

5. מחפשים להתרענן

ללב יש שפה משלו. גם אם יש לך תנאים טובים וגם אם אתה די מרוצה ממקום העבודה שלך – אבל, מחפש את האתגר הבא, לך על זה. תקשיב ללב ותן לו להוביל. פתגם סיני עתיק אומר: "עבוד במקום שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד אפילו יום אחד בחייך".

רק הערה: אל תקפץ ממקום למקום כל תקופה. מעסיקים לא אהבים זאת וגם אתה מהר מאוד תרגיש מיצוי ותחפש את האתגר הבא. עשה זאת בחכמה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

6. כסף

אם מתחילים במקום העבודה לשלם פחות (עיצומים) או הציעו לך יותר במקום אחר– סוף דבר איננו באים לעבודה כי אנחנו אוהבים או כי צריך, אנחנו באים כדי להביא פרנסה הביתה (או בשביל לחסוך לעתיד) ואם יש הצעה עם יותר כסף, כדאי לשקול אותה ברצינות.

כמו כן כדאי לשים לב לכך שאם אין הטבה נוספת במשכורת ו/או בכלל הטבות כלשהן במקום העבודה – כדאי לשקול לעבוד במקום אחר.

שים לב! אל תעבור מקום עבודה עד שחתמת עם מקום אחר. אל תעזוב כי "יש דיבורים" ו"זה נראה שזה בכיוון טוב". לעולם אין לדעת מה יקרה בדרך. רק ברגע שאתה ממש בשלבי חתימה – תודיע למקום הקודם וסיים בטוב.

חשוב מאוד לסיים בטוב. לעולם אין לדעת איפה תיפגשו – מעסיקך הקודמים ואתה - בעתיד.

איפה שלא תעבוד, אני מאחל לך בהצלחה רבה. זכור, עשה את העבודה בשקט ובחן ותן להצלחה לעשות בשבילך את הרעש.

 (שאטרסטוק)