אאא

בצל החזרה של ארה"ב ומדינות המערב לשולחן המשא ומתן על הסכם הגרעין עם איראן, הפיקוד המרכזי בצי שך ארצות הברית הודיע מוקדם יותר היום (חמישי) כי יערכו תרגיל משותף עם ישראל, איחוד האמירויות ובחריין באיזור הים האדום.

התרגיל יימשך חמישה ימים ויכלול אימון בים האדום ל ספינת תובלה ויעסוק בעיקר באסטרטגיות של עליה, חיפוש, ביקור וביצוע תפיסות.

סגן בראד קופר אמר שהודעתו על האימון המשותף כי "זה מרגש לראות את הכוחות מתאמנים יחד עם שותפים אזוריים". עוד אמר "האימון יכול לסייע לשפר את יכולות האבטחה הימית הקולקטיבית שלנו. שיתוף הפעולה הימי מסייע בשמירה על חופש ניווט ואפשרת זרימה חופשית של סחר שחיוניים לביטחון והיציבות באיזור".

התרגיל נערך בצל ההודעה באיראן על קיום אימון רחב היקף באיזור הרפובליקה האיסלאמית. במסגרת האימון באיראן מתאמנים לוחמי משמרות המהפיכה ביבשה, בים ובאוויר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גנרל חביביאללה סייארי ממשמרות המהפיכה אמר כי "התרגיל נועד להעלות את יכולות הלחימה וההגנה של יחידות הצבא בהגנה על שלמותה הטריטוריאלית של המדינה".

עוד אמר כי "הכוחות האיראניים יפגינו את כוחה של הרפובליקה האסלאמית במהלך משחקי המלחמה, ויזהירו את האויבים שכל מעשה תוקפנות אל מול איראן יגרור תגובה מוחצת של הצבא".

האימונים באיראן נערכים בשטח עצום של מיליון קילומטרים רבועים במתחם סודי בסמוך למיצרי הורמוז.