אאא

בניגוד להערכות עורכי דינם של זוג הישראלים שצילמו את מעונו של נשיא טורקיה ארדואן ונעצרו - הוחלט בבית המשפט להאריך את מעצרם ב-20 ימים נוספים בחשד לריגול.

למרות הצהרות הטורקים שאמרו כי הזוג אמור להיות מגורש בקרוב, התובע בעניינם החליט לבקש להאריך את מעצרם מחשד ל'ריגול'.

שר החוץ יאיר לפיד הוציא הכחשה גורפת לדיווחים בטורקיה ואמר כי לזוג, שעובדים כנהגי אוטובוס, אין שום קשר לפעילות חשאית מטעם מדינת ישראל.

כזכור, בשבוע שעבר זוג ישראלים נעצרו בטורקיה לאחר שצילמו את ביתו של הנשיא ארדואן. על פי הדיווח ב-N12, יצאו בני הזוג, ישראלים בשנות הארבעים לחייהם ממרכז הארץ, לטיול יום הולדת בטורקיה. האישה צילמה בתמימות את ביתו של הנשיא והעלתה אותה לקבוצת הווטסאפ המשפחתית כשהיא מוסיפה את המילים "איזה יפה הבית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אלא שהאישה ככל הנראה לא הכירה את החוק הטורקי שאוסר לצלם את מעונו של הנשיא ללא אישור מיוחד. 

בני הזוג היו אמורים לחזור לישראל ביום שלישי, והקשר עם נותק בפתאומיות. בני המשפחה המופתעים הבינו שיתכן שיש קשר בין היעלמות בני הזוג לבין התמונה שצילמו, מכיוון שהקשר עם בני הזוג נותק מיד לאחר צילום ביתו של ארדואן.

קרובי הזוג פנו בבקשה ממשרד החוץ שיסייע להם - ולטענתם התבקשו להשתיק את האירוע. המשפחה טענה בפני הכתב ברהנו טגניה כי אחרי שלא ראו שמשהו מתקדם עם הנושא - החליטו לפנות לתקשורת. "אחותי לא קשורה לשום ארגון ביון. נקווה מאוד שישחררו אותה כמה שיותר מהר" סיפרה אחותה.