אאא

ראש הממשלה נפתלי בנט, שרת הפנים איילת שקד, השר לביטחון פנים בר-לב, שר המשפטים גדעון סער, שר הרווחה מאיר כהן והמפכ"ל קובי שבתאי, קיימו היום (שני) סיור בדרום הארץ כחלק מהמאבק בפשיעה ובאלימות הערבית באיזור.

הסיור בדרום הארץ, הוא כחלק מתכנית המאבק בפשיעה ובאלימות הערבית באיזור. בפגישתו עם ראשי הרשויות, הבהיר ראש הממשלה כי ממשלת ישראל בראשותו מחוייבת לפיתרון הבעיות בדרום, בעיקרן הטיפול בפשיעה ובחיזוק המשילות.

"בשבוע הבא", פתח בנט את דבריו ואמר: "נציין חצי שנה להקמת הממשלה. מיום הקמת הממשלה, הגדרנו את האלימות המשתוללת בחברה הערבית כיעד לאומי. אלו לא רק מילים - מדובר בחיי אדם שנלקחים, ובביטחון האישי של תושבי הדרום שאבד. הקמנו אגף ייעודי במשטרה - את אגף סי"ף - תגברנו את הכוחות, הקצנו תקציב גבוה מאוד שלא היה הרבה שנים, גיבשנו תכנית לאומית יחד ואנחנו פועלים בשטח בשילוב זרועות. המשטרה ביצעה כמה מבצעים משמעותיים, ואנחנו עם הפנים קדימה".

"אני מגיע לכאן", הוסיף בנט, "ביחד עם חבריי השרים, שר המשפטים, שרת הפנים, השר לביטחון הפנים, השר במשרד האוצר, שר הרווחה שאחראי גם על הנגב, סגן השר לביטחון הפנים, וכמובן עם צמרת המשטרה, המפכ"ל, ומפקד מחוז דרום. שמענו הבוקר את הצרכים והקשיים של ראשי המועצות בדרום. חברים, הפשיעה במגזר הערבי איננה בעיה של המגזר. היא הבעיה של כולנו".

בנט - כהרגלו, שוב עקץ את הממשלות הקודמות בהן הוא היה חבר ואמר: "אחרי שנים ארוכות של הזנחה, בהן הפשיעה הגיעה למימדים בלתי נסבלים, קיבלנו החלטה – אנחנו עוברים מהגנה להתקפה. שמחתי לשמוע מראשי המועצות בדרום שהשינוי כבר מורגש בשטח. משך שנים ארוכות הנושא לא טופל, וקיבלנו פה מיליציות שפועלות כמו במערב פרוע. את זה אנחנו מפסיקים".

"המסר שלנו לתושבי הדרום: אנחנו כאן, אנחנו איתכם, אנחנו לא נרפה. דין באר שבע ורהט כדין תל אביב. מה שאסור לעשות במרכז הארץ - אסור לעשות גם כאן. אנחנו נמשיך לפעול, עד שנחזיר את הביטחון ואת תחושת הביטחון לתושבי הדרום".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב אמר בסיור: "עברנו מהגנה להתקפה. משטרת ישראל אינה מסתפקת יותר רק בתגובה לאירועים, כי אם פועלת באופן יזום לתפוס את העבריינים במיטותיהם. המאבק אינו רק בתפיסת עבריינים לאחר ביצוע פשע, כי אם גם בתקיפה כלכלית ותקיפות מסוגים נוספים בסיוע יתר משרדי הממשלה. עם אישור תקציב המדינה מוגברת נוכחות שוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי הנגב".

שר המשפטים, גדעון סער אמר תוך כדי הסיור: "חייבים לתת לרשויות אכיפת החוק כלים אפקטיביים במערכה מול הפשיעה הגואה ואת זה אנחנו עושים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שרת הפנים, איילת שקד הוסיפה: "שמנו את יעד הפשיעה במגזר הערבי והחזרת החוק והסדר לנגב, כאחד מהיעדים המרכזיים של הממשלה. יש לנו שתי מטרות מרכזיות: מצד אחד להילחם בדרך הכי אגרסיבית שיש בפשיעה, בפרוטקשן, בחממות הסמים, בהתפרעויות על הכבישים ובבנייה הבלתי חוקית. המטרה השנייה, להסדיר את ההתיישבות ולכנס את הפזורות הבדואיות לישובים מסודרים. אחרי שנים של הקפאה סוף סוף נתחיל גם לבנות ישובים יהודים חדשים בנגב".

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן אמר: "תפקידנו להבין שהבדואים הם אזרחים של מדינת ישראל ואנחנו מחוייבים לרווחתם ולבריאותם, ולשם אנחנו נכנסים מוך שיח של כבוד בכדי לעשות מהפיכה ביישובים האלה".

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי: "בראשית דבריי אני רוצה להודות לך, אדוני ראש הממשלה, לשר לביטחון הפנים, לשרים שנמצאים איתנו כאן, ולכל ראשי הרשויות בנגב, שמחזקים, מגבים ומעריכים את עבודת משטרת ישראל בנגב ובכלל. רק בסוף השבוע האחרון ראינו את המעבר החד בין אירוע פלילי באום אל -פאחם, שהביא לפציעת שוטרים ולתגובה נחושה ומהירה, לבין אירוע טרור שבו הצליחו שוטרים לנטרל מחבל שכמעט ורצח אזרח יהודי. בשני המקרים הללו, ובעוד עשרות מקרים אחרים - פועלים שוטרינו בנחישות, במקצועיות ובחתירה למגע".

"בחודשים האחרונים", הוסיף שבתאי, "המשטרה כולה, ובתוכה המחוז הדרומי, משקיעה כוחות ומשאבים רבים בשמירה על הביטחון. בכדי לעמוד בכלל המשימות ובאתגרים שעוד צפויים לנו בעתיד, נדרשת משטרה חזקה יותר וגדולה יותר כפי שכולכם אמרתם".