אאא

אסון ביישוב האקולוגי: ילדה כבת שלוש נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בבית ביישוב אדמה. אמה נפצעה באורח קשה ואביה באורח בינוני. אחיה, ילד בן 6, יצא מהבית ללא פגע.

כוחות ההצלה העניקו טיפול רפואי ופינו במסוק מד"א לבית החולים רמב"ם, את האמא, אשה כבת 44, במצב קשה ויציב, בהכרה מלאה, עם כוויות בדרגה ב' ולאחר ששאפה עשן. למרכז הרפואי לגליל בנהריה פונה האבא, גבר כבן 45 במצב בינוני, עם כוויות בדרגה ב' בגב ובגפיים.

הבית שבער (צילום: דוברות כב''ה צפון)
הבית שבער (צילום: דוברות כב"ה צפון)

בכיבוי האש עדכנו כי בשעה 6:58 הבוקר (שני) התקבל דיווח במוקד 102 צפון על שריפת בית עם לכודים ביישוב אדמה הסמוך לכליל שבגליל המערבי. צוותי כיבוי רבים מתחנת גליל מרכזי וכן ממחוז חוף זינקו לאירוע ובהגיעם זיהו בית בוער לחלוטין עם מטען אש כבד מאוד.

 (צילום: דוברות כב''ה צפון)
(צילום: דוברות כב"ה צפון)

הצוותים החלו בפעולות כיבוי והגנה על מבנים סמוכים תוך כניסה לבית הבוער וסריקה אחר לכודים. במהלך הסריקה אותרה ילדה כבת שנתיים ללא רוח חיים. הוקם צוות חקירה מיוחד לבחינת נסיבות הדליקה.

מפקד האירוע, רב רשף טל פפו סיפר כי "לקראת השעה 7:00 התקבלה קריאה על שריפת בית ביישוב אדמה מערבית לכליל. כשהגענו למקום זיהינו בית מעץ הבוער קליל ולדברי התושבים ישנה לכודה בפנים. מיד החלו לוחמי האש בחתירה למגע וחילצו לכודה ללא רוח חיים".

 מפקד האירוע, רב רשף טל פפו

חובש בכיר במד"א חסיב שחאדה ופאראמדיק מד"א שלום טיקושבילי, סיפרו כי "מדובר בארוע קשה, כשהגענו למקום, ראינו אש ועשן שיוצאים מבית מגורים, ושכנים שהיו מסביב, מהבית יצא ילד כבן 6 שלא נפגע וגבר ואשה שסבלו מכוויות ולאחר ששאפו עשן, הם סיפרו שבבית ישנה ילדה כבת 3, האש עדיין בערה ולא ניתן היה להכנס לבית, לאחר שהכיבוי הגיעו, כיבו את האש וניתן היה להכנס לבית, הילדה חולצה כשהיא ללא רוח חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה. את האשה פינינו במסוק מד"א לבית חולים רמב"ם כשמצבה קשה, ואת הגבר במצב בינוני לבית חולים בנהריה".

הבית שבער (צילום: דוברות כב''ה צפון)
הבית שבער (צילום: דוברות כב"ה צפון)
הגדלה
הבית שבער (צילום: דוברות כב''ה צפון)
הבית שבער (צילום: דוברות כב"ה צפון)
 (צילום: דוברות כב''ה צפון)
(צילום: דוברות כב"ה צפון)

כשעתיים לאחר פרוץ השריפה, 8 צוותי כיבוי ממחוזות צפון וחוף פועלים ב-3 גזרות ביישוב אדמה, שם עדיין מתרחשת שריפה בשטחים הפתוחים, כדי למנוע את התפשטות האש לבתים נוספים.

היישוב אדמה, נמצא בין נהריה למעלות ובו מתגוררים כמאה איש. הוא מוגדר כ"יישוב אקולוגי" שבו אין חיבור לחשמל ולביבוב, מבחירת התושבים. כמו כן, בין הבתים אין כבישים או מדרכות.