אאא

לאחר שרקטה שנורתה מדרום לבנון נחתה הלילה (שני) סמוך ליישוב שלומי שבגליל, במערכת הביטחון הישראלית ישנה הערכה כי חמאס בלבנון עומד מאחורי הירי. ארגון הטרור העזתי חיזק בשנים האחרונות את הסניף הלבנוני שלו וייתכן והוא רוצה לפגוע בישראל מבלי להביא לתקיפה ישראלית ברצועת עזה.

לעומת הערכות אלו, דובר צה"ל רן כוכב אמר הבוקר ל-ynet, כי לפי שעה אף ארגון טרור לא לקח אחריות על הירי, אך ההערכה היא ש"מדובר בפלגים פלסטיניים שירו בגלל העימותים בהר הבית". לדברי כוכבי בראיון ייתכן וגם המתיחות ביו"ש והירי מרצועת עזה קשורים אף הם לירי הרקטה.

כזכור, כשעתיים אחרי שאישר נפילת רקטה בשטח ישראל, תקף צה"ל את מרחב הירי בלבנון. כוחות ארטילריה של צה"ל תקפו מטרות בלבנון וירו לעבר מרחב הירי.

לוחמי התותחנים של צה"ל תקפו באש, שטחים פתוחים בדרום לבנון ובסמוך למרחב ממנו בוצע הירי באמצעות עשרות פגזי ארטילריה. בנוסף, נתקפה מטרת תשתית. כך לפי דיווח דובר צה"ל.

 התקיפה הלילה בלבנון (צילום: דובר צה"ל)

מעט לאחר שעת חצות הלילה, כפי שדווח ב'כיכר השבת', נשמעו פיצוצים כבדים באזור היישוב שלומי, שליד גבול לבנון. לא נשמעה אזעקה לפני הפיצוצים. לאחר בדיקה של צה"ל התברר כי זוהה שיגור רקטה אחד מלבנון לישראל.

דובר צה"ל מסר כי "התקבל דיווח על שמיעת פיצוץ סמוך ליישוב שלומי. הפרטים בבדיקה. שגרה מלאה בעורף". כעבור כ-20 דקות נמסר כי "לפני זמן קצר, זוהה שיגור אחד משטח לבנון לשטח ישראל שנפל בשטח פתוח".

צה''ל תוקף בלבנון, הלילה (צילום: דובר צה''ל)
צה"ל תוקף בלבנון, הלילה (צילום: דובר צה"ל)
הגדלה
צה''ל תוקף בלבנון (צילום: דובר צה''ל)
צה"ל תוקף בלבנון (צילום: דובר צה"ל)
הגדלה

על כך שלא הופעלה אזעקה, מסר דובר צה"ל כי "בהתאם למדיניות פיקוד העורף, לא הופעלה התרעה במרחב", וזאת מאחר והרקטה נפלה בשטח פתוח.

כתב רשת 'אל-מנאר' המזוהה עם החיזבאללה דיווח על ירי של שתי רקטות מדרום לבנון לעבר הגליל המערבי.

גם העיתון 'אל-אחבאר' המקורב לחיזבאללה דיווח על ירי רקטה לעבר ישראל, מהשטח שנמצא דרומית לעיר צור בדרום לבנון.