אאא

האם הרשת החברתית הפופולרית 'טוויטר' על סף שינויים משמעותיים? לפי דיווחים ב'רויטרס' וב'בלומברג' מהשעה האחרונה, דירקטוריון הרשת החברתית צפוי לאשר כבר היום (שני) את מכירתה לידי האיש העשיר בעולם, אילון מאסק, תמורת 43 מיליארד דולר, יותר מערכה בבורסה כיום.

איל ההון, שהונו מוערך בכ-265 מיליארד דולר, בזכות חברותיו שמטפסות בערכן ללא הרף, רכש לפני כשבועיים 9% ממניות החברה, ואז הודיע כי ירצה להשתלט לחלוטין על הרשת החברתית.

בטוויטר פחדו בתחילה, בעיקר בשל רצונות מאסק לשנות את אופייה של 'טוויטר', אבל לאחר שמאסק הודיע כי הצעתו היא "האחרונה" וכשהבינו שמאסק ישיג את מטרתו בכל דרך, החליטו בדירקטוריון להיכנע.

מאסק ידוע כצייצן מוביל בארה"ב, עם עשרות מיליוני עוקבים. תחילת התעניינותו בהתערבות בחברה החלה עם החלטת טוויטר ופייסבוק להשעות את נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, בשעה שעדיין כיהן בתפקיד הבכיר ביותר בעולם, לאחר פריצת ההמון לקפיטול, בינואר בשנה שעברה.

מאסק מאמין כי "יש לאפשר חופש ביטוי מלא", וברצונו להסיר רבים ממכשולי האלגוריתמים המונעים ביטויים חריפים יותר ברשת החברתית. בנוסף צפוי מאסק להרוס טיפה מייחודה של 'טוויטר', ולאפשר לערוך ציוצים גם לאחר שצויצו, דבר שכיום לא ניתן לעשות.