אאא

לפני כשלוש וחצי שנים הצליחה עליזה בלוך להפתיע את הסיעות החרדיות ולהיבחר לראשות העיר בית שמש, עיר בה יש רוב חרדי, אך ככל הנראה שיתוף פעולה בין קבוצות בתוך הקהילה החרדית העניקו לה את הניצחון הגדול.

מאז יחסיה עם סיעות ש"ס ו'דגל התורה' ידעו עליות ומורדות, ואולי בעיקר מורדות. ראשי ש"ס ו'יהדות התורה', אריה דרעי ומשה גפני, מתכוונים להתסער בעוד כשנה וחצי על הבחירות לראשות העיר, בתקווה להדיח את עליזה בלוך ולהכתיר ראש עיר חרדי תחתיה.

אך בצהריים (ראשון) הדהים חבר הכנסת ישראל אייכלר, נציג חסידות בעלזא, את ראשי הסיעות החרדיות כאשר נפגש עם ראש העיר בלוך, שיבח אותה ואיחל לה קדנציה נוספת בראשות עיריית בית שמש.

אייכלר יצא מגדרו בכדי לשבח את תפקודה של בלוך ואמר במהלך הפגישה: "אני מבקש להודות בשמי ובשם כל ילדי בית שמש, ובפרט החרדים ובהם חסידי בעלזא. עשית בעיר הפיכה מחשבתית. למרות החששות משני הצדדים לאחר הבחירות והשיח של מאבקי כוחות בין אוכלוסיות שונות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לימדת את התושבים שהשכן אינו אויב אל שכן טוב. אפשר לגור בעיר אחת  אוכלוסיות שונות אלו מאלו. איש את רעהו יעזורו. במקום להילחם  זה בזה. זה חשוב מאוד לכל ילדי בית שמש. יש לך זכות גדולה".

בלוך השיבה לח"כ אייכלר: "אני רואה בך ובקהילה החרדית שאתה מייצג  שותפים בכירים. המטרה שלנו היא משותפת. נמשיך לעשות הכל כדי שלכל התושבים פה יהיה טוב ובריא לגור".

אייכלר הוסיף ואיחל לבלוך קדנציה שניה בתפקידה כראש העיר בית שמש: "שתזכי להמשיך ולהשלים את המהפך שהתחלת בו".